Zbyněk (44): Sestra ztratila paměť, a to jí zachránilo rodinu

od Luboš Klouček
2 minuty čtení
muz 38
muz 38

Osud si s námi kolikrát nepěkně pohrává. Staví nám do cesty různé překážky a mnohdy změní cesty, kterými jsme se chtěli vydat. Pan Zbyněk nám e-mailem poslal příběh, který vypráví o jeho sestře. Zatímco v jeden den se chtěla rozvádět, druhý den ztratila paměť a nic z toho si nepamatovala. A právě ztráta paměti jí nakonec zachránila rodinu.

Přišla na nevěru svého manžela

Pan Zbyněk ve svém e-mailu začíná vypravování tím, že jeho sestra nečekaně odhalila nevěru svého manžela. Byli spolu už 15 let a tato zrada ji neskutečně zasáhla. On osobně se nedivil tomu, že začala uvažovat o rozvodu.

„Kdyby mi něco takového udělala moje žena, pravděpodobně bych se zachoval stejně,“ přiznává pan Zbyněk. „Neměl jsem tedy sestře za zlé, že si začala pohrávat s myšlenkou o rozvodu. Svého muže milovala, dala mu dvě krásné děti a dělala všechno pro to, aby to mezi nimi fungovalo. A on ji takto ošklivě zranil a podkopal jejich vzájemnou důvěru,“ píše pan Zbyněk ve svém e-mailu.

Byl jsem první, komu o rozvodu řekla

„Já a moje sestra jsme odjakživa měli dobrý vztah. Proto mě nepřekvapilo, když jsem byl úplně první, kdo se o možnosti rozvodu dozvěděl. Se vším se mi svěřila a očekávala ode mě, že ji podpořím,“ tak zní další slova v e-mailu pana Zbyňka.

Ten dále pokračuje vypravováním o tom, že sestřino rozhodnutí skutečně podpořil a slíbil jí, že tu pro ni bude. Zmiňuje se také o dni, kdy se sestra vydala za rozvodovým právníkem.

Zdroj: 123RF.COM

Měla štěstí v neštěstí

„Sestra mi volala krátce poté, co děti odešly do školy. Zmiňovala se o tom, že právě odjíždí za rozvodovým právníkem a že se mi ozve hned, jakmile tam skončí,“ píše pan Zbyněk. „Místo sestry se mi ale o několik hodin později ozval můj nevěrný švagr, který mi oznámil, že sestra měla nehodu.“

V minulém roce se stalo více než 280 dopravních nehod. Každých osmnáct hodin jeden člověk vlivem nehody zemřel. Sestra pana Zbyňka sice nezemřela, ale došlo u ní ke ztrátě paměti. Měla proto štěstí v neštěstí.

Nepamatovala si, že se chtěla rozvést

Podle lékařů došlo u sestry pana Zbyňka k retrográdní amnézii. To je typ amnézie, který narušuje dlouhodobou paměť. Postižený člověk si pak není schopen vzpomenout na určité události ze své minulosti. Právě proto si sestra pana Zbyňka vůbec nepamatovala, že se chtěla se svým manželem rozvést.

„Po úrazu hlavy jako by sestra zapomněla, co se dělo posledních několik měsíců. Moc dobře věděla, kdo je, kdo jsme my, jak se jmenuje, kde bydlí a jiné podrobnosti. Věděla také, že je vdaná a že má dvě děti. Z paměti se ale jako mávnutím kouzelného proutku vytratily veškeré vzpomínky na manželovu nevěru a myšlenky na rozvod.“

Zachránilo jí to manželství

„Sestra si nepamatovala, že jí byl její muž nevěrný. Ten si po této příhodě uvědomil, že nějaká milenka rozhodně nestojí za to, aby o svou ženu přišel. Moje sestra sice měla ošklivou nehodu, ale právě ta jí nakonec zachránila manželství,“ ukončuje příběh pan Zbyněk.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články