Tomáš (42): Manželka z druhé ruky: Pro nejlepšího kamaráda nebyla dost dobrá, pro mě byla perfektní

od Luboš Klouček
3 minuty čtení
muz 24
muz 24

Romanova manželka byla vždycky kus. Začali spolu chodit už na vysoké a po pár letech se vzali. Zatímco můj nejlepší kamarád do toho už praštil, já stále zůstával sám. Nemohl jsem najít tu pravou. Nebudu ale lhát, že jsem kamarádovi jeho štěstí (a manželku) nezáviděl. On měl všechno, co já chtěl a neměl.

Podváděl ji od začátku

Roman si s Karolínou začal už na vysoké škole. Jenže víte, co se klukům v tom věku honí hlavou. Ačkoli spolu chodili a oficiálně tvořili pár, Roman měl stále zaječí úmysly. Proto jsem věděl, že Karolínu podvádí, a to prakticky jen chvíli poté, co si spolu začali. Byl to ale můj nejlepší kamarád, proto jsem ho nechtěl podrazit, a tak jsem mlčel. Kryl jsem jeho povyražení a před Karolínou dělal, že se nic neděje. A to i tehdy, když měla Karolína podezření.

Nevážil si toho, co měl doma

Když si Roman Karolínu vzal, myslel jsem si, že se jeho záletnické chování zlepší. Jenže to jsem se spletl. I nadále si hledal bokovky a vztahy na jednu noc, zatímco na něho doma čekala jeho žena. Karolína o ničem z toho neměla ani ponětí, kdežto já jsem byl informován o každém úletu, kterého se můj kamarád dopustil.

Roman si nevážil toho, co měl doma. Přitom Karolína neměla jedinou chybičku! Doma měla vždy dokonale uklizeno, vařila Romanovi teplé večeře, nikdy se nestalo, aby do práce odešel v nevyžehlené košili. Ale jemu to bylo jedno.

Zdroj: 123RF.COM

Nestačila mu

Po několika letech mlčení jsem to nevydržel. Roky jsem sledoval, jak kamarád podvádí svou ženu, roky jsem mlčel a roky jsem byl svědkem toho, jak se jako manželka neuvěřitelně snažila. Vždyť ona byla snem každého muže – mým tedy rozhodně! Škoda jen, že ji Roman poznal dříve, možná to mohlo dopadnout úplně jinak.

Proto jsem se kamaráda zeptal, proč to dělá. Proč si neváží toho, co má doma. Proč Karolínu podvádí a proč se k ní tak chová. Ona si to nezasloužila, ani trochu. A odpověď? Nebyla pro něho dost dobrá. Sice měl doma teplé jídlo a nažehlené košile, ale jinak byla nudná. A to prostě Romanovi vadilo, on hledal mrchy a ženy, které byly naprostým opakem Karolíny.

Jemu nestačila, pro mě byla perfektní

Možná jsem se nezachoval nejlépe, ale po tolika letech mlčení a poté, co mi Roman řekl, jak to ohledně své ženě vlastně má, jsem se rozhodl přestat jeho aférky krýt. Proto jsem svého kamaráda napráskal, prostě jsem to všechno Karolíně řekl. Plakala, nadávala, byla zoufalá a nešťastná.

V nejhorších chvílích jsem jí byl oporou. Důvěřovala mi nadále i přesto, že jsem roky mlčel. Čím více času jsme spolu trávili, tím jsme si byli bližší a bližší. Když Karolína podala žádost o rozvod, Roman se tomu nebránil. Nikdy pro něho nebyla dost dobrá, nestačila mu. Pro mě ale byla perfektní, proto jsem ji před půl rokem požádal o ruku. A ona řekla ano!

Autor: Nikol Kolomazníková

Názor odborníka

Je nutné si uvědomit, že ne každý člověk je tím pravým pro každého. Každý má své preference, zvláštnosti a chyby. Jen těžko vyjádřit, co do mixu lásky a přitažlivosti spadá. Je to celá změť přes fyzický vzhled, sociální status, smysl pro humor, tělesnou vůni, pocit bezpečí a důvěry, společné záliby, názory, postoje a nespočet dalšího. Najít v takové kupě někoho, s kým si oboustranně budete rozumět a vzájemně se přitahovat se může jevit nereálné.

V rámci tohoto příběhu je třeba zvážit několik věcí. Za prvé, jen těžko objektivně nahlédnout na dynamiku a funkčnost vztahu zvnějšku. Tomáš se může jen domýšlet, jak to mezi dvojicí vypadá v jejich každodenním spolužití, ale vše jsou to jen jeho dojmy a představy, které získal na základě svého více či méně zkresleného pohledu.

Dále je vhodné vzít na vědomí, že vztah po delší době se bude výrazně lišit od počáteční roviny zamilovanosti (ve které se Tomáš pohybuje). Je možné, že i on se bude po čase s Karolínou nudit, i když by takový názor zřejmě v současnosti zcela odmítl.

Dobré je též vzít v potaz, že Karolínu muselo k Romanovi něco přitahovat, neboť by s ním vůbec nebyla. Na místě je tedy položit si otázku – co jsou ony věci? Na základě čeho si Tomáš myslí, že on bude ten pravý pro Karolínu? Je docela možné, že i když ona bude tou pravou pro něj, on by ještě nebude tím pravým pro ní. Možná v tento moment Karolína hledá po zkušenostech s Romanem pravý opak, pocit důvěry a bezpečí, bude jí to však stačit i za 5 let? V tomto případě to ze závěru příběhu vypadá pro Tomáše nadějně, vše ovšem ukáže až čas.

Mgr. Jiří Brouček
Psycholog


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články