Přítelkyně Davida (45) to viděla jasně. Máš mě rád podle toho, co mi koupíš!

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz penize premysli
muz penize premysli

Podmíněná láska a přítelkyně, která nemá nikdy dost. David si našel slečnu přes inzerát a nemohl se jí nabažit. Byla krásná, chytrá, usměvavá, ale také velmi náročná. Po čase se její nároky začaly stupňovat a později téměř denně vyžadovala nějaký dárek nebo finanční podporu. Sama se práci bránila a všechno chtěla zadarmo.

David byl nadšený, že našel mladou a atraktivní přítelkyni

Internet je plný překvapení a jedno čekalo právě na Davida. Po dlouhém a vyčerpávajícím rozvodu si uvědomil, že nedokáže být sám a potřeboval vedle sebe spolehlivou ženu. Měl spoustu práce, a proto mu nezbýval čas, hledat novou známost. Rozhodl se tedy, že si vytvoří profil na seznamce a možná pozná tu pravou. Zaradoval se, když kromě starších dam odpověděla na jeho inzerát také mladá studentka vysokoškolačka Irena.

Na prvním rande ho okouzlila

„Chtěl jsem být galantní, a nic nepokazit, proto jsem hned na první rande přinesl drahý šperk a krásné květiny,“ popisuje svou první schůzku David. Ulevilo se mu, když do restaurace vkročila skutečně stejná dívka, s jakou si dopisoval na internetu. Byla veselá, pohotová a hned na první pohled ho okouzlila. Dárky přijímala skromně, a proto byl šťastný, když kývla na další rande.

Po krátké době vztahu Irena přestala projevovat vděk za dárky

Dny utíkaly a několik schůzek se proměnilo ve vážnější vztah. David byl spokojený, ale začal si všímat nepříjemných drobností. „Irena dárky začala považovat za samozřejmost a neváhala projevit nezájem,“ líčí zklamaně. David přítelkyni kupoval květiny a dražší a luxusní dary, ale přestávala být spokojená. „Proto jsem se rozhodl, že si udělám pauzu, aby měla z příštích dárků opět radost,“ říká.

Místo vděku ho čekaly výčitky

Irena se podivila hned při první příležitosti. Nedostala totiž květiny ve chvíli, kdy je čekala. Místo očekávaného lehkého zklamání, ale začala Davidovi vyčítat, že ji už nemiluje. Ztropila scénu, urazila se a začala vyhrožovat rozchodem. „Začínalo mi být jasné, odkud vítr vane. Byla mladá a chtěla vedle sebe jen zajištěného staršího muže, aby měla jednodušší život,“ tvrdí. Proto se jí časem rozhodl vyzkoušet a dárky omezil na úplné minimum.

David byl nakonec rád, že se své sobecké přítelkyně zbavil

Z usměvavé a veselé Ireny se rázem stala nepříjemná a zamračená přítelkyně, která si stále stěžovala na nedostatek financí a přítelův nezájem. David si začal uvědomovat, že byl po celou dobu jen zaslepený krásou a neuvědomoval si fakta.

Cítil se jako hlupák a vztah co nejrychleji ukončil. Ulevilo se mu jak po finanční stránce, tak na duši, protože ho už nikdo nevydíral a on mohl začít hledat někoho, kdo to s ním bude myslet opravdu vážně.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Autorka: Tereza Hotovcová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články