Petr (36): Přítelkyně mi tajila, odkud pocházejí její příjmy. Pak jsem ji uviděl na obrazovce svého kolegy a úsměv mi zmizel

od Nikola Jaroschová
3 minuty čtení
krasnazena
Zdroj: 123RF.COM

Ani ve snu by mě nenapadlo, že přede mnou bude Karolína skrývat tak velké tajemství. To, že si přivydělává jako placená společnice, jsem se dozvěděl až po roce našeho vztahu od kolegy z práce, který si shodou náhod zaplatil její služby. Cítím se podvedený a hloupý. Nechápu, jak je možné, že mi to neřekla a že jsem to nepoznal?

Krásná neznámá

S Karolínou jsme se seznámili ve fitness centru. Hned jsme si jí všiml. Měla krásnou štíhlou postavu, dlouhé hnědé vlasy a modré oči. Působila na mě jako magnet od prvního okamžiku. Trvalo to pár týdnů, a dali jsme se do řeči. Ve chvíli, kdy se na mě usmála, podlomila se mi kolena a já konečně sebral odvahu a pozval ji na rande.

Trochu se ostýchala, ale nakonec souhlasila. Sešli jsme se na večeři ve vyhlášené restauraci. Přišla včas, perfektně oblečená a upravená. Po prvních nesmělých chvilkách a skleničkách vína z nás obou spadl ostych a užili jsme si krásný večer. Začali jsme se scházet i mimo fitko. Kromě společného běhání jsme jezdili na výlety, chodili do kina nebo na večeře. Zamilovali se.

Recepční v luxusním hotelu

Zdroj: 123RF.COM

Karolína pracovala jako recepční v luxusním hotelu a měla o dost jinou pracovní dobu než já. Často měla noční směny a občas bylo složitější sladit náš časový plán, aby jsme mohli být spolu. Přesto všechno jsme spolu trávili skoro každou volnou chvíli. Kája bydlela se svou kamarádkou ve velkém bytě, který si sama koupila a splácela. Protože jsme chtěli mít soukromí, trávili jsme většinu společného času v mém bytě, který jsme měli jen pro sebe.

Když jsem po pár měsících začal mluvit o společném bydlení, nechtěla o tom Karolína ani slyšet. Vždy měla po ruce výmluvy, proč to není dobrý nápad. Nenapadlo by mě ani ve snu, že se brzy dozvím, že svůj byt používá jako privát, kam za ní chodí pro sexuální služby cizí muži.

Peníze nejsou problém

Zdroj: 123RF.COM

Už od chvíle, kdy jsem Karolínu poznal, bylo jasné, že netrpí nedostatkem financí. Nikdy jsem ji neslyšel mluvit o tom, že by si něco nemohla dovolit. Pravidelně si kupovala drahé oblečení, chodila ke kadeřníkovi, na kosmetiku, na masáže, investovala do drahých super potravin. Sama navíc platila hypotéku za třípokojový byt. Když jsem se jí ptal, jak to zvládá, tvrdila, že hypotéku platí z dědictví po babičce a že má v práci pěkný plat. Víc jsem o tom nepřemýšlel. Sám jsem měl vysoký příjem z podnikání. Peníze jsme zkrátka neřešili a užívali si naplno života.

Idyla se sesypala jako domeček z karet ve chvíli, kdy mi kamarád a kolega básnil o placené společnici, která ho doprovázela na jednu firemní večeři a pak i na hotelový pokoj. Byl jsem zvědavý a tak mi ukázal na mobilu její fotku. Na displeji na mě svítil Karolíny úsměv. Nechápal jsem, jak je to možné. Snažil jsem se na sobě nedat nic znát a poprosil kolegu o její telefon se zdůvodněním, že se mi její služby můžou někdy hodit.

Hořký konec

Pár dní jsem nereagoval na její volání a zprávy. Nevěděl jsem, co dělat. Proč mi to neřekla? Jak to, že jsem to nepoznal? Měl jsem ji moc rád a přemýšlel jsem, co dál. Pak jsem se rozhodl. Vytočil jsem číslo, které jsem dostal a odměřeným hlubším hlasem si u ní na privátu domluvil návštěvu. V domluvený čas jsem zazvonil u jejích dveří. Otevřela mi pouze ve spodním prádle a županu. Oba jsme v šoku zůstali tiše stát a dívali se na sebe.

Karolína mě vzala za ruku a vtáhla do bytu. Sedla si na postel a rozplakala se. Začala se mi omlouvat. Vzlykala, jak ji to mrzí, že mě miluje a nechce mě ztratit. Styděla se mi o své práci říct. Přesvědčovala mě, že je to jen práce a že já jsem pro ni ten jediný, koho má opravdu ráda. Já stál u dveří a praly se ve mě pocity ponížení, bezmoci, křivdy, ale i lásky k ní.

Pohladil jsem ji po vlasech a řekl, že ji mám moc rád a že jí to budu snad schopen odpustit, ale nemůžu s ní být, pokud bude v této práci pokračovat. Nedokážu tolerovat to, že má sex s cizími muži. To nemůžu a ani nechci. Ví, kde mě najde, pokud se mnou chce být. S těmi slovy jsem odešel a jel k sobě domů. Otevřel si láhev whisky a přemýšlel nad touto absurdní situací. Karolína se mi už neozvala a mě trvalo několik měsíců, než jsem své zlomené srdce začal léčit dalším vztahem. Moje důvěra v ženy utrpěla celoživotní ránu.

Autorka: Svatava Pokorná


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články