Petr (30): Nestihla mi říct ano, osud těsně před svatbou zamíchal kartami

od Nikola Jaroschová
3 minuty čtení
muz 29
muz 29

Osud někdy dokáže být pořádně nevyzpytatelný a krutý. V jeden okamžik se těšíte na svou svatbu, vzápětí se vám zhroutí celý svět. Jaké to je, když ve svatební den přijdete o ženu, se kterou jste chtěli strávit zbytek života? Pan Petr, který nám svůj příběh poslal e-mailem, bohužel ví, jak na tuto otázku odpovědět. I on totiž ztratil svou lásku v den, kdy měli společně vykročit na cestu životem.

Před svatbou jsme každý spali jinde

Ačkoli si Petr příliš nepotrpí na tradice, jeho budoucí manželka Radka byla opačného názoru. Chtěla na své svatbě všechny ty typické zvyky, jako například házení květinou, zametání rozbitých talířů, přenášení nevěsty přes práh a také odděleně strávenou noc těsně před svatebním dnem.

Zdroj: 123RF.COM

„Domluvili jsme se, že já budu spát v našem bytě a ona půjde na noc ke kamarádce. Když jsem ji toho večera před naší svatbou políbil na rozloučenou, rozhodně mě nenapadlo, že jí zrovna dávám úplně poslední polibek v životě,“ stojí v Petrově e-mailu a z jeho slov nás mrazí v zádech.

Měli jsme se vidět až u obřadní síně

„Svatební den byl chaotický. S přípravami mi pomáhala moje máma, chtěla mít všechno perfektní. Neměl jsem ani čas zavolat své nastávající. Pouze jsem věděl, že brzy ráno jela ke kadeřnici a hned poté na líčení,“ vysvětluje Petr, jak probíhaly jeho přípravy ve svatební den.

Zdroj: 123RF.COM

„Asi v deset hodin mi přišla SMS zpráva od Radky, že je na cestě od kosmetičky a jde se ke kamarádce obléknout. Psala, že je ve skluzu a spěchá, aby to stihla. To byla poslední zpráva od ní, než přišel ten obrovský šok,“ stojí dále v jeho e-mailu a my již tušíme, že brzy přijde nepříjemný zvrat.

Srazil ji řidič

„O hodinu později mi na mobil volalo cizí číslo. Bylo to jen čtvrt hodinky před obřadem, všichni jsme již stáli na místě a čekali na paní, která se nás měla ujmout a odvést nás do obřadní síně. Hovor jsem zpočátku ani nechtěl přijmout, netrpělivě jsem vyhlížel Radku, která tam již měla být s námi,“ píše Petr ve svém e-mailu. Ten hovor, který původně ani nechtěl zvednout, byl z nemocnice, odkud mu volali, že jeho přítelkyně měla nehodu. Cestou od kosmetičky směrem ke kamarádce ji srazilo auto.

V minulém roce způsobili chodci necelých dvanáct set nehod. Zemřelo při nich 113 chodců. A bohužel jednou z nich byla i Petrova přítelkyně Radka.

Prý se pořádně nerozhlédla

Z Petrova e-mailu na nás číší strašná bolest. Bolest nad ztrátou ženy, kterou miloval a o kterou přišel zrovna v den, kdy si ji měl vzít. Něco takového člověk nepředpokládá.

„Okamžitě jsem jel do nemocnice, ale než jsem se tam dostal, bylo už pozdě. Podle lékařů utrpěla vážná zranění hlavy, která byla neslučitelná se životem. Podle policie se na silnici nerozhlédla, podle svědků spěchala a nesoustředila se. Řidiči tak v podstatě vběhla pod kola a on už nestihl zareagovat,“ vysvětluje Petr a svůj příběh ukončuje slovy, že se jeho původně nejšťastnější den změnil v ten nejhorší v jeho životě.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články