Pavel (40): Dcera, nebo milenka? Manželka mi dala na výběr, já musel učinit rozhodnutí

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz 40 2
Zdroj: 123RF.COM

Měl jsem všechno, co člověku stačí ke spokojenému životu – krásnou ženu a zdravé dítě. Vedle své ženy jsem byl šťastný, i přesto jsem však ulétl se svou kolegyní z práce. Bohužel nezůstalo pouze u jedné společné noci, navázal jsem s ní vztah. Před svou ženou jsem milenku pečlivě tajil. Pravda mě ale dostihla, moje žena nemanželský poměr odhalila. Tehdy mě postavila před zásadní volbu. Musel jsem se rozhodnout.

Nejdříve jsem si románek s kolegyní vyčítal, moje žena byla skvělá. Měl jsem černé svědomí, že jsem jí svou nevěrou tak moc ublížil. Přesto jsem vztah s kolegyní nedokázal ukončit, Naďa měla něco, co mojí ženě chybělo, ačkoli jsem přesně nevěděl, co to vlastně je. Proto jsem s ní udržoval románek necelý rok.

Zpočátku se mi dařilo nemanželský poměr tajit

První měsíce jsem měl strach z odhalení, když jsem ale zjistil, že moje žena nemá o milence sebemenší ponětí, začal jsem si vztah s Naďou užívat plnými doušky. Najednou zmizely i výčitky. Nemanželský poměr se mi dařilo úspěšně tajit, moje žena vůbec nic nepoznala. A Naďu ani nenapadlo, aby na mě naléhala s rozvodem. Vyhovovalo jí, že náš vztah byl založený pouze na fyzickém uspokojení, nic vážnějšího neočekávala.

Nešikovně jsem se před manželkou prozradil

Můj nemanželský poměr by i nadále zůstal skrytý, kdybych se jednoho dne před svou ženou nešikovně neprozradil. Byl jsem zrovna zahleděný do počítače, když za mnou moje žena přišla, abychom domluvili termín naší výroční večeře. Předložila mi několik možností a já, jelikož jsem se pořádně nesoustředil, jsem jí odpověděl, že zrovna ten pátek nemůžu, protože jdu s Naďou do kina. Okamžitě mi došlo, co jsem to právě řekl nahlas. Žena se na pár okamžiků tvářila nechápavě, pak jí ale všechno došlo. Nekřičela na mě, ani mi nenadávala, jednoduše odešla z místnosti.

Musel jsem se rozhodnout

Několik následujících dní po mém nešikovném prozrazení se mnou manželka nepromluvila jediné slovo. Až teprve týden poté si ke mně sedla, když jsem se zrovna díval na televizi, a vážně se mi zahleděla do očí. Poté mi řekla, že se musím rozhodnout. Buď milenka, nebo moje dcera.

Víc toho ani říkat nemusela, všechno jsem pochopil. Dala mi na výběr. Rozhodnu-li se i nadále udržovat poměr s Naďou, přijdu o svou dceru. Pokud poměr ukončím, je ochotná mi odpustit a začít znova.

Rozhodnutí pro mě bylo jednoduché. Tento její krok jsem vnímal jako velice vstřícný. Rozhodl jsem se ji podruhé nezklamat. Poměr s Naďou jsem ještě ten den ukončil a svoji ženu požádal o odpuštění.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články