Oldřich (35): Manželka neřeší svůj vzhled, vůbec o sebe nedbá a já se za ni stydím

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz 237
muz 237

Pan Oldřich nepatří k lidem, kteří by své trable ventilovali veřejně. Když ale narazil na náš web a přečetl si, že zdaleka není jediný, kdo má na tomto světě nějaké trápení, rozhodl se za námi přijít a povyprávět nám, co ho v životě nejvíce trápí.

Proto si i vy dnes můžete přečíst příběh, ve kterém jeden zoufalý muž neví, jak své manželce taktně naznačit, že by se o sebe mohla více starat.

Když jsem si ji bral, byla to žena, která o sebe pečuje

„Terezu jsem si vzal před osmi lety, v té době to byla ženská, která by bez make-upu nešla ani k popelnicím,“ popisuje pan Oldřich svoji ženu, se kterou se zná více než jedenáct let. „Líčení, perfektní účes, dokonale padnoucí oblečení, to byla Tereza, do které jsem se zamiloval,“ přiznává nám.

Pak se ale od pana Oldřicha dozvídáme, že se krátce po svatbě něco změnilo. Tereza o sebe postupně přestávala dbát, už jí tolik nezáleželo na tom, jestli má perfektní účes a její líčení nemá jedinou chybu.

Když se narodily děti, bylo to ještě horší

Oldřich a jeho žena Tereza mají dvě děti. Podařilo se jim, že jsou od sebe pouhé dva roky. Pan Oldřich nám otevřeně vypráví, že když byla jeho žena na mateřské dovolené, nedbala o sebe vůbec.

„Vždycky se vymlouvala na to, že přece nemá cenu se líčit, když je celý den zavřená s dětmi doma,“ vysvětluje nám Oldřich, jaký postoj k celé situaci jeho manželka zaujala. „Nejenže se nemalovala, ona nebyla schopná se třeba celý týden učesat, chodila ve špinavém oblečení a netrápilo ji, že jí po porodu zůstala přebytečná kila,“ pokračuje Oldřich.

Kam se poděla tvá krásná žena?

„Naši společní přátelé si stejně jako já všímali změn, které se Terezy týkaly,“ říká. „Kamarádi si mě často dobírali, kam se poděla moje krásná žena,“ usměje se pan Oldřich, „znali ji totiž jako paničku, která byla schopná strávit hodinu před zrcadlem i tehdy, kdy si měla zajít do krámu pro rohlíky. Najednou ji však viděli v úplně jiném světle – nenamalovanou, neupravenou, neučesanou. Toto nebyla moje žena,“ povzdechne si pan Oldřich smutně.

Z vyprávění pana Oldřicha je patrné, že jeho manželka přestala mít zájem vypadat dobře. Během několika let se z upravené dámy stala zanedbaná žena, za kterou se její manžel kvůli jejímu vzhledu dokonce začal stydět.

Nechci s ní chodit mezi lidi, stydím se za ni

„Možná to ode mě bude znít ošklivě, ale pravdou je, že se poslední dobou vyhýbám tomu, abychom někam společně s mojí ženou šli,“ přiznává pan Oldřich. A jako by se za svá slova styděl, sklopí zrak k zemi. „Vadí mi, když se ostatní lidé na moji ženu koukají skrz prsty,“ pokračuje, „jí je totiž úplně jedno, že má rozcuchané vlasy nebo flek na tričku,“ dodává.

„Vůbec nevím, jak jí nějak citlivě naznačit, že by se o sebe mohla začít starat,“ uvažuje Oldřich. „Bojím se, že jestli to takto půjde dál, jednoho dne svoji ženu už vůbec nepoznám.“

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články