Mirek (34): Vypadala jako hvězda z plakátu, ale doma se mi potvrdilo rčení „navrch huj a vespod fuj“

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz 342
muz 342

Mirkovi jeho kamarádi zpočátku přítelkyni záviděli. Později se mu smáli a doporučovali mu rozchod. Netrvalo to dlouho a sám přišel na to, že se ženou, která o sebe vůbec nepečuje, žít zkrátka nezvládne. Nikdy by si totiž nemyslel, že on jakožto muž bude ve vztahu ten čistotnější s láskou k úklidu, zatímco jeho vysněná princezna se bude téměř doslova válet v odpadcích.

„Poznal jsem ji přes internet. Podle fotky krásná holka, která mě na první pohled uchvátila i na živo. Nádherné šaty, překrásný účes, decentní líčení a poměrně výrazná, ale příjemná voňavka,“ říká Mirek. Jenomže jeho sen o nádherné princezně se rozplynul ve chvíli, kdy se s Nikolou sestěhoval.

Vůbec neuklízela. Navíc neřešila ani svou hygienu, po čase se mi přátelé začali smát

Dokud vídal Mirek svou přítelkyni jenom občasně, nevšiml si na ní ničeho zvláštního. „Bydlela s rodiči v rodinném domku kousek za Prahou. Většinu času jsme proto trávili u mě doma, u nich jsem byl možná jednou nebo dvakrát v životě a jenom na večeři, nikdy jsem se nezdržel. Když jsme se sestěhovali, pochopil jsem, proč nechtěla, abych s ní trávil čas v jejím pokoji,“ svěřuje se čtenář.

Když se totiž Nikola přestěhovala, už po několika týdnech si uvědomil, že v domácnosti dělá veškerou práci jenom on, zatímco ona si vyloženě libuje v nepořádku. „Přišel jsem domů z práce vždy o tři hodiny později než ona. Doma nikdy nebylo uklizeno. Bez řečí jsem umýval nádobí, vytíral i vysával. Bral jsem to jako svou povinnost. Stejně jako do doby, než jsem začal bydlet s ní. Jenomže se to jenom zhoršovalo.“

Kromě toho, že Nikola neuklízela, nevadilo jí, když byl okolo ní opravdu velký nepořádek. Pokud se s papírkem od čokolády netrefila do koše, nechala ho na zemi. Talíře od jídla zůstávaly zásadně na stole. Na parapetu se někdy po pár dnech objevila v hrnečku od kávy dokonce plíseň. „A stejně jako s úklidem to Nikola měla i s hygienou. Když jsem kamarádům vyprávěl, že se klidně čtyři dny nemyje, ani nevím, kdy si naposledy čistila zuby, smáli se mi. To jsem jim navíc neříkal všechno,“ svěřuje se Mirek.

K doktorům nechodila. Gynekologa a zubaře neviděla roky

Mirek se po nějaké době začal Nikoly téměř štítit. „Já jsem sice chlap, ale alespoň jsem se opláchl, když jsem přišel zpocený z venku. Její dech po celotýdenním nečištění zubů mi byl odporný. Když jsem se zmínil o tom, že by měla jít k zubaři, protože by jí někdo třeba poradil, co dělat se zažloutlými zuby, řekla mi, že u zubaře už roky nebyla. Stejná odpověď následovala, když měla kvasinkovou infekci a já ji prosil, aby zašla na gynekologii. Řekla mi, že to vyřeší jako vždycky mastičkou z lékárny. To už na mě bylo opravdu moc.“

Mirek se nakonec s Nikolou rozešel. Nedokázal se ženou, která o sebe vůbec nedbá, žít. „Myslel jsem, že je to kráska a princezna, skutečnost byla ale jiná. Myslím, že pokud ji potká nějaký chlap venku na ulici, na první pohled se do ní zamiluje. Ale bacha, pánové, ne vždycky je ženská taková kráska, jakou se zdá.“

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články