Michal (44): Nevinné zakopnutí zapříčinilo obrovskou tragédii. Bratra mi už nikdo nevrátí

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz 44
muz 44

Všichni se jeho náhlému zaškobrtnutí zasmáli. Dělali si z něho legraci, že by neměl tolik pít. Po chvilce si nikdo ani nevzpomněl, že mladý muž vůbec zakopl. Kdyby tušili, co se stane o několik dnů později, nikdo by se tehdy nesmál.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Maminka slavila kulatiny, sešla se celá rodina

Maminka slavila jubileum a při té příležitosti se sešla prakticky celá rodina. Na oslavě nás bylo kolem čtyřiceti lidí a zábava byla velmi rychle v plném proudu.

Jídlo, pití, hudba a humor – všeho jsme měli dostatek. Ať jste se toho dne ohlédli na kteroukoli stranu pronajatého sálu, všude jste viděli jen rozesmáté tváře.

Všichni jsme se mu smáli a radili, aby už nepil

Odpoledne měl každý něco upito, což se samozřejmě projevilo mnohdy na neohrabaných pohybech a také na veselé náladě.

Nikdo si nemohl nevšimnout mého bratra, který zrovna nesl tác s panáky a zakopl. Shodou okolností se praštil do hlavy o vedle něho ležící bednu s pivem. Všichni se mu smáli a zvesela na něho pokřikovali, aby už tolik nepil, že to nezvládá.

Za pár minut si na vtipné zakopnutí nikdo nevzpomněl

V jednu chvíli si bratra všichni dobírali, za okamžik si na to nikdo ani nevzpomněl. Zeptal jsem se ho, jestli je v pořádku. Úder do hlavy jsem viděl a chtěl jsem vědět, jestli se cítí ok.

Bratr mě ujistil, že je naprosto v pořádku. Dokonce se zasmál tomu, že určitě bude mít na hlavě bouli jako tenisový míček. Po těchto slovech už jsme jeho nešťastný pád neřešili.

Stěžoval si na bolest hlavy. Přisuzovali jsme to kocovině

Následující den jsme se odpoledne sešli při úklidu pronajatého sálu. Bratr si stěžoval na bolest hlavy, měli jsme z něho legraci, že má určitě kocovinu. Dokonce jsem mu řekl, aby příště nepil, když je amatér a vůbec to neumí.

V ten okamžik nikdo z nás ještě netušil, jaká je pravda. Ta vyšla najevo až o tři dny později, kdy mého bratra našla jeho žena doma v bezvědomí.

Lékaři pro nás neměli dobré zprávy

Po převezení do nemocnice nám doktoři na základě vyšetření oznámili, že u bratra došlo k subdurálnímu krvácení do mozku. To vzniká mezi tvrdou plenou mozku a pavučnicí a na základě toho vzniká hematom.

Byli jsme v šoku. Lékaři začali bratrovi podávat léky na zmenšení otoku mozku, protože se zjistilo, že vzniklý hematom začal rychle narůstat.

Byla to legrace. Pak obrovská tragédie

Následující den bratr zemřel. Subdurální hematom se začal nekontrolovatelně zvětšovat a lékaři mu nedokázali pomoci. Narůstající hematom způsobil nitrolební přetlak a na jeho základě bratr zemřel.

Z této tragédie se stále nemůžeme vzpamatovat, ačkoli už to bude rok. Bylo to nevinné zakopnutí, ze kterého se stala obrovská tragédie.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články