Michal (28): Na společnou dovolenou vzala svou nejlepší kamarádku. Později jsem pochopil proč

od Luboš Klouček
3 minuty čtení
muz 24
muz 24

Měla to být naše první společná dovolená. S Andreou jsem tři roky a vždycky jsme spolu byli jenom někde na chatě v České republice. Tento rok jsem myslel, že si poprvé užijeme moře ve dvou. Ale spletl jsem se. K moři jsme sice vyrazili, jenomže s námi jela Andreina nejlepší kamarádka Lenka.

Udivilo mě to hlavně proto, že jsem měl pocit, jako by se mezi nimi poslední dobou něco dělo. Občas jsem zaslechl nějakou hádku, některé jejich vzájemné narážky mi přišly jízlivé. Moje přítelkyně mě ale ujistila, že jsou s Lenkou stále nejlepší kamarádky. Že prý by jí chtěla udělat společnou dovolenou radost.

Byly na sebe nepříjemné a hádaly se. Obě mi ale tvrdily, že je mezi nimi vše v pořádku

Poznal jsem, že se něco děje. Už při cestě autem se neustále kvůli něčemu dohadovaly. Později při vybalování to zašlo tak daleko, že Lenka dokonce opustila hotel a šla se projít. Andrea ale tvrdila, že je to všechno v pořádku, že mají jenom nervy z nového prostředí.

Jenomže nikdy dřív se tak nehádaly a já začínal mít podezření, že se něco děje. Kromě toho, že jsem si dovolenou neužíval já, viděl jsem, že ani Andrea není úplně v pohodě a začal jsem Lenku vinit z toho, že nám všechno kazí. Jenomže přítelkyně se jí neustále zastávala a tvrdila, že tomu mám dát čas.

A tak jsem mlčel a snášel jejich neustálé hádání. Jako by se mezi nimi něco změnilo. Nedokázal jsem ale pochopit co. Dokud se Andrea jednoho dne neodhodlala jít konečně s pravdou ven.

Zdroj: 123RF.COM

Nevěřil jsem tomu, co mi vyprávěla

Lenka se ten den šla projít na místní trhy, a tak jsme měli s Andreou chvíli pro sebe. Jenže místo romantického zážitku přišel čas na vážný rozhovor. Přítelkyně začala sama, chápala, že má co vysvětlovat. A tak jsem se dozvěděl, proč s námi Lenka vůbec jela.

Před několika měsíci se prý spolu obě opily a dopadlo to tak, že se spolu vyspaly. Lenka si to přebrala po svém a začala Andreu uhánět. Prosila ji, aby to spolu zkusily, snažila se ji dostat. Jenomže Andrea o tom kvůli mně nechtěla ani slyšet. Navíc to byl jen opilecký úlet, jsem si jistý, že je má přítelkyně výhradně na muže.

Když prý Lenka nepochodila s citovým vydíráním, rozhodla se přistoupit na jinou taktiku. Prý ji s sebou Andrea vezme na dovolenou a dá jí šanci společnými čtrnácti dny něco změnit, nebo se já všechno dozvím.

Zdroj: 123RF.COM

Netušil jsem, jak reagovat. Bylo mi jasné, že Andrea Lenku odmítne. Zhrzená milenka by mi potom všechno řekla. A je lepší slyšet to od vlastní přítelkyně. To byl zřejmě důvod, proč mi Andrea všechno vyprávěla. Ještě ten den jsem se sbalil, popřál jim hezkou dovolenou a odjel jsem.

Trvalo několik dní, než jsem byl schopen s Andreou vůbec promluvit. Litovala svého činu a prosila o odpuštění. Odpustil bych jí úlet s kamarádkou. Ale tu lež a to, jak nám pokazila dovolenou, jí odpustit nedovedu.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články