Matěj (36): Zdravotní problémy ohrozily můj vztah. Bál jsem se, ale detoxikace mi pomohla

od Luboš Klouček
2 minuty čtení
Muz
Muz

Už do mala jsem míval problémy s některými potravinami. Projevila se u mě velmi silná alergie na ořechy a kiwi. Postupem času jsem ale přišel na to, že mi začínají vadit i potraviny, které jsem donedávna jedl bez následků. Bohužel to došlo až do bodu, kdy mi mé zažívací ústrojí málem zničilo vztah.

Katka věděla, že je to se mnou ohledně jídla složité. Dokud jsem se vyhýbal několika potravinám, dokázala to snést. Jenomže ve chvíli, kdy jsem začal odmítat její složitě uvařená jídla, začala si to brát osobně.

Bolest břicha a zvracení vyvolával stres

Když jsem přišel domů z práce a řekl, že je mi zle, urazila se, protože se se svíčkovou dlouho vařila. Když chtěla jít do restaurace, odmítl jsem, protože mi nebylo dobře. Začali jsme se čím dál častěji hádat. A čím víc hádek se mezi námi událo, tím horší byly mé problémy.

Denně jsem zvracel a seděl v křečích. Chodil jsem po doktorech, jenomže nikdo mi nedokázal pomoci. Nakonec mi bylo řečeno, že jde o psychické příčiny.

Uzavřel jsem se

Když jsem jedl, bylo mi špatně. Když jsem nejedl, hádal jsem se s přítelkyní, z čehož mi bylo také zle. Chodil jsem sice k psychologovi, jenže čím víc jsem se bál toho, že mi opět bude zle, tím častěji mi zle skutečně bylo.

Navíc jsem se stresoval tím, že ubližuji Katce. Začal jsem se bát, že se mnou nevydrží a já zůstanu sám. Čím víc jsem se stresoval, tím hůř mi bylo.

Zdroj: 123RF.COM

Vyzkoušel jsem rady z internetu

Nevěděl jsem, jak dál. Objevil jsem několik článků o produktech TianDe, které prý pomohly lidem s fyzickou i psychickou příčinou bolestí břicha a zvracení. Ze zoufalosti jsem se rozhodl něco z toho vyzkoušet. Začal jsem čajem z tibetských bylin a speciálními prášky. Když jsem navíc začal používat do koupele mořskou sůl, přidala se i Katka, které se psychicky ulevilo, a naše hádky přestaly být na denním pořádku.

V prodejně TianDe Praha jsem nakonec koupil detoxikační pásky. Ty můj organismus vyčistily a já se už po dvou dnech cítil mnohem lépe. Trvalo dlouho, než jsem zase začal normálně jíst. Nakonec jsem ale problémy překonal. Katka tu vždy byla pro mě, a proto jsem ji nedávno požádal o ruku. Užíváme si dnes spolu všechny druhy jídla a já se opět vyhýbám jen ořechům a kiwi.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články