Martin (37): Celý život jsem předstíral, že nejsem gay, ale jednoho dne už to nešlo

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz 123
Zdroj: 123RF.COM

Se svým trápením se nám svěřil Martin, který se dlouho přetvařoval, než mu konečně došlo, že lepší bude jít s pravdou ven. Když si bral svou ženu, neměl ani tušení o tom, že by se mu mohli líbit muži. Až po založení rodiny si uvědomil, jaká je pravda. Dlouho se kvůli rodině snažil změnit, nakonec ale láska k muži zvítězila a on se rozhodl rodinu opustit.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře z Pelhřimova. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

„Když jsem si Helenu bral, bylo mi dvacet tři. Nikdy by mě nenapadlo, že by se mi mohli líbit kluci. Když jsem o tom ale přemýšlel zpětně, náznaky tu byly vždycky. Naplno jsem si je ale uvědomil až po tom, co jsem se zamiloval do muže,“ říká Martin.

Rád vařím a uklízím. Sex s manželkou jsem bral spíše jako povinnost

Martin vzpomíná, že po sexuální stránce si vlastně vztah nikdy neužíval. „Nikdy jsem sex nevyžadoval. Občas jsem ženu svedl zkrátka proto, že mi to přišlo přirozené. Jindy jsem se jenom podřídil tomu, co chtěla ona. Nedá se říci, že by se mi to s ní nelíbilo, ale ani že bych z toho byl nadšený. Přesto z našeho sexuálního života vzešly dvě děti,“ vypráví.

První Marcel se narodil, když bylo Martinovi dvacet pět. O rok později přišla na svět Kateřina. „Své děti miluji. Když jsem před několika lety začal pociťovat, že ve vztahu nejsem spokojený, snažil jsem se udělat všechno pro to, abych rodinu udržel pohromadě. Nakonec jsem ale nemohl zapřít sám sebe,“ vzpomíná.

Martin si čím dál více začal uvědomovat, že ho baví spíše ženská práce v domácnosti. „Manželka byla nadšená z mé pořádnosti, já ale sám sobě začal přiznávat, že mám vaření a uklízení mnohem raději než sex. Také jsem byl vždycky na chlapa až moc přecitlivělý, hned mě rozbrečí každá kravina,“ přiznává. Že jsem gay, jsem si začal uvědomovat po třicítce.“

Dlouho jsem se snažil sám sebe přesvědčit o opaku, než jsem poznal Filipa

Martin se začal na ulici ohlížet spíše za muži. Přiznává, že se se svým problémem svěřil i kamarádovi. „Když jsem mu oznámil, že mám strach, že přijdu o rodinu, on se jenom usmál. Prý jsem byl vždycky jiný a on jenom čekal, kdy si to sám uvědomím. Chtěl jsem ho tehdy praštit za jeho výsměch, ale měl pravdu,“ vykládá čtenář.

Když do firmy, ve které Martin pracoval, nastoupil Filip, okamžitě mu došlo, že je opravdu jiný. „Filip se mi od začátku líbil. Netajil se s tím, že je na muže. Jeho roztomilý smích ve mně vzbuzoval pocit, že ho chci poznat blíž. Přitahoval mě nejen fyzicky, ale i svými vlastnostmi. Pak přišel loňský vánoční večírek, na kterém se to všechno nějak zvrtlo a já v opilosti poprvé poznal sex s mužem,“ vykládá.

Martin půl roku svůj vztah s Filipem tajil. Nakonec si ale uvědomil, že si musí vybrat. „Rodina pro mě byla vždy důležitá. Ale neměla by být důležitější než mé štěstí. Manželka nikdy nepochopila, jak jsem mohl po tolika letech přijít na to, že jsem gay. Moje děti pro mě mají větší pochopení. I když je pro ně těžké žít s rozvedenými rodiči, jsem rád, že mě alespoň ony chápou a nestydí se za to, že je jejich otec na chlapy!“

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články