Martin (31): Přítelkyně je posedlá kupony a slevami. Soupeří s důchodci o poslední kousky ve slevě

od Luboš Klouček
2 minuty čtení
93879099 s
93879099 s

Nikdy jsem příliš nechápal zálibu v kuponech. Jenomže k životu důchodců zkrátka tak nějak patří záliba v šetření. Smířil jsem se s tím, že mě u pokladny občas zdržuje postarší pán či paní tím, že se snaží s kouskem papíru vyjednat slevu. Jenomže se ukázalo, že důchodci nejsou jediní, kdo si potrpí na slevy.

Martina mi připadala jako normální holka. Neměla žádné špatné vlastnosti, myslel jsem, že jsem konečně našel někoho, s kým se budu cítit dobře. Jenomže po čase jsem přišel na to, že přede mnou tajila svou závislost na kuponech.

Přistihl jsem ji, když jsem se vrátil z práce dřív

Přišel jsem domů a ona začala zmatkovat. Nechápal jsem proč. Seděla u stolu a vystřihovala si z časopisu kupony. Přišlo mi to sice trochu k smíchu, ale byla více rozrušená, než jsem čekal, a tak jsem vyžadoval vysvětlení. Odpověděla mi, že se bála, že se jí vysměju. Prý vystřihuje kupony už několik měsíců, ušetřila dohromady několik set korun na běžných potravinách.

Odpověděl jsem, že ji miluji, a i když mi její posedlost kupony přijde trochu ujetá, nic to nemění na našem vztahu. Jenže se ukázalo, že právě toto moje ujištění byla velká chyba. Od toho dne přede mnou už nemusela mít žádné tajemství a já brzy začal litovat.

Zdroj: 123RF.COM

Všude se povalují kupony. V obchodech se hádá s důchodci i pokladními

Téměř kamkoli se podívám, válí se nějaký kupon, odstřižek či časopis s vytrhanými stránkami. Neustále chodím a sbírám nepořádek, obvykle ale navíc dostanu vynadáno, protože vyhodím nějaký kupon, který byl ještě platný. Moje přítelkyně navíc přede mnou bez problémů nadává prodavačkám, které jí odmítají vyplatit prošlý kupon.
Navíc je schopná se téměř poprat s důchodci o poslední kousek jídla ve slevě, ačkoli je to něco, co běžně doma nejíme.

Stydím se za ni. Lidé na nás hloupě koukají, jenomže pokud bych jí řekl, aby se uklidnila, budeme se pouze hádat. Nejsem si jistý, zda dál zvládnu její závislost tolerovat. Navrhoval jsem dokonce i léčbu, ona ale nechce o ničem podobném slyšet. Nevím, co bych měl dělat, abych zachránil náš vztah.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články