Marek (34): Od chvíle, kdy začala pracovat jako podomní prodejkyně kosmetiky, pořád všem něco vnucuje

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz 6 scaled
muz 6 scaled

Martina byla moje nejlepší kamarádka. Známe se od střední školy a ještě donedávna mezi námi bylo všechno v naprostém pořádku. Jenže si našla novou práci a teď s ní nejde vydržet.

Když ji vyhodili z práce, nevěděla co dál

Martina byla vždy velmi hezká holka. Známe se už opravdu dlouho a za tu dobu jsme spolu taky párkrát něco měli. Vždycky jsme se nad to ale dokázali povznést a naše kamarádství tím nijak závažně netrpělo. S přáteli, mezi které také patřila, se vždycky scházíme ve čtvrtek v hospodě.

Jednou za námi přišla a byla celá rozmrzelá, vypadala hrozně a slzy měla na krajíčku. Martina nám řekla, že ji ten den vyhodili z práce. Bylo nám jí líto. Samozřejmě jsme se jí snažili pomoct a vymyslet, co by mohla dělat jiného. Doposud pracovala v kanceláři jedné expediční firmy.

Někdo ji pozval na přednášku kosmetické firmy

Jak jsem se doslechl, asi po třech týdnech narazila na jednu obchodní zástupkyni, která se s Martinou velmi rychle skamarádila. Já tady ten typ lidí moc dobře znám. Bráním se jim zuby nehty. Jde jim vlastně jen o obchod a dostat co nejvíc lidí, kteří budou prodávat pod jejich záštitou různé produkty. Ještě ten den, kdy Martina byla na motivační přednášce v Praze, obvolala všechny kamarády s tím, že narazila na výbornou kosmetiku, která je vhodná pro všechny. Chrlila to na mě asi 10 minut v telefonu a nepustila mě ke slovu. Když jsem se vrátil domů, žena se mě ptala, co se Martině stalo, že jí volala a chtěla jí prodat vonnou masážní svíčku za pouhých 500 Kč.

Myslím, že ji dokonale zmanipulovali

Asi bych chápal, kdyby se jednalo o jednorázovou záležitost, ale Martiny se od té doby nedá zbavit. Neustálé telefonáty, domlouvání schůzek, pořád po mně chtěla, abych jí dával telefonní kontakty na další lidi. Ale já nechci, aby s tím někoho otravovala. Navíc, samozřejmě by těm lidem řekla, že má kontakt ode mě.

Snažil jsem se jí vysvětlit, že chápu, když potřebuje vydělat peníze, ale ať do toho netahá kamarády. Naše posezení v hospodě se od té doby nesou v duchu novinek z oblasti kosmetiky a mně už se tam ani moc nechce chodit.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Autor: René Podhrázský


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články