Luboš (49): Kolegyně šla kvůli povýšení přes mrtvoly. Z toho, co mi pak pošeptala, se už nevzpamatuju

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz strednihoveku
Zdroj: Shutterstock

Katka nastoupila do firmy zhruba před rokem. Od té doby se stala firemní primadonou, která se i přes svůj vyšší věk a vrásky snažila ohromit šéfa krátkými sukněmi a zbavit se všech sokyní, které byly v mnoha ohledech schopnější než ona. I ona byla schopná, úplně všeho. To Luboš poznal bohužel pozdě.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Služební cesta nastavila zrcadlo

„Když jsme s Katkou odjížděli na zahraniční služební cestu, rozhodně jsem si nemyslel, že by ji zneužila k čemukoliv nekalému. Až nyní vidím, jak jsem byl naivní,“ kroutí hlavou Luboš.

Obchodní mise, na kterou se vydali, byla úspěšná. Podařilo se jim získat nového lukrativního zákazníka a uzavřít pro podnik velmi výhodnou smlouvu. Poslední večer to zašli oslavit do baru.

„Bavili jsme se ve vší počestnosti,“ vzpomíná Luboš. „Vyprávěli jsme si o dětech, kam jdou na školu, o minulosti a strávili spolu vcelku příjemný přátelský večer.“

Luboš ale netušil, že tento příjemný večer s kolegyní byl poslední, Katka měla jiné plány, což ukázala velmi brzy, ihned poté, co druhý den dorazili do práce.

Začaly se šířit pomluvy

„Asi týden po návratu ze služební cesty se o mně v práci začalo šířit, že jsem po Katce vystartoval,“ vzpomíná nevěřícně Luboš. „Vůbec to nechápu. Zpočátku jsem to považoval za špatný žert,“ upřesňuje.

Věci mu začaly do sebe zapadat až po několika dalších dnech. Oba totiž usilovali o povýšení, ale místo bylo jen pro jednoho. Jelikož měli na úspěchu podíl oba, musel se ředitel rozhodnout pro jednoho z nich.

Katka měla v tomto jasno. Bylo evidentní, že šéf chce dát přednost při povýšení muži, tedy Lubošovi. Udělal to tak v minulosti už několikrát, když byl na vážkách, zda za skvělé výsledky povýšit kolegu, nebo kolegyni.

Katka pochopila, že musí bojovat úplně jinými zbraněmi. „Proto o mně začala rozšiřovat pomluvy. Sexuální obtěžování byla skvělá záminka. Všichni jí bohužel uvěřili, neměl jsem šanci je přesvědčit o opaku,“ kroutí hlavou Luboš.

Povýšení je jen pro jednoho

Nastalo nevyhnutelné. Vzhledem k tomu, jaký postoj k Lubošovi kolegové ve firmě zaujali, byl ředitel poprvé nucen povýšit na vedoucí obchodního oddělení ženu. A byla jí Katka.

„Na poradě, kde bylo oznámeno její povýšení, se Katka posadila vedle mě. Nechápal jsem, kde bere tu drzost se na mě ještě mile usmívat,“ nevěřícně vysvětluje Luboš.

„Po Katčině děkovné řeči následoval přípitek. Neměl jsem problém s tím jí pogratulovat. I když jsem z celé situace cítil jistou pachuť,“ líčí Luboš.

Jakmile se kolegové vzdálili, Katka se ke mně přitočila a do ucha mi pošeptala: „Dej si na mě pozor, když budu chtít, v téhle firmě končíš. Nevěřil jsem vlastním uším,“ pokračuje Luboš, který si po několika měsících raději našel jinou práci, než by žil v neustálém strachu, co mu šéf zaujatý Katčinou minisukní zase provede. „Dodnes jsem se z toho nevzpamatoval,“ uzavírá.

Autor: Kamila Mertlová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články