Libor (45): Žádala víc, než jsem jí byl ochoten dát. Vztah s milenkou mi málem zničil rodinu

od Nikola Jaroschová
3 minuty čtení
muz bokovka
muz bokovka

Svoji ženu jsem miloval, přesto jsem však začínal mít stále nutkavější pocit, že mi v našem manželství něco chybí. Možná to byla ztracená vášeň, možná za to mohl stereotyp, který se do našeho vztahu vloudil. Ať už to bylo jakkoli, nespokojenost v manželství mě dovedla k tomu, že jsem si našel milenku.

Byla pro mě pouhým rozptýlením

Seznámil jsem se s mladou dívkou, ve které jsem našel vítané rozptýlení. Jmenovala se Klára a byla to studentka vysoké školy, z čehož plyne, že nás dělil podstatný věkový rozdíl. Možná právě její mládí bylo pro mě největším lákadlem. Od samého začátku jsem ale Kláře dal jasně najevo, že svoji ženu nehodlám opustit. Ačkoli chování vůči ženě nebylo ani trochu fér, neměl jsem v plánu se rozvádět. Pouze jsem hledal rozptýlení, které jsem našel v mladé milence. Klára se vším souhlasila a tvrdila, že jí to takto vyhovuje.

Začala doufat v něco vážnějšího

Vztah s mladou milenkou se mi úspěšně dařilo tajit tři roky. Během těchto let jsem vedl dvojí život. Na jednu stranu jsem se tvářil jako věrný a spořádaný manžel, na stranu druhou jsem si plnými doušky užíval románek s mladou dívkou. Všechno by bylo naprosto v pořádku, pokud by ode mě Klára nezačala žádat víc, než jsem jí byl ochoten dát. Ačkoli na začátku souhlasila s tím, že náš vztah bude založený pouze na fyzickém uspokojení, najednou začala doufat v něco vážnějšího. Začala do toho tahat city a já vytušil, že to bude problém.

Tlačila na mě, abych se rozvedl

Zdroj: 123RF.COM

Klára po mně chtěla, abych se rozvedl, a začala na mě tlačit s rozvodem. Nic takového jsem ale v plánu neměl a také jsem jí to dost jasně řekl. Ona si však usmyslela, že mě chce jen pro sebe, a byla odhodlaná udělat pro to cokoliv. Situace proto dospěla tak daleko, že mě moje milenka začala vydírat.

Vyhrožovala mi, že pokud svoji ženu neopustím, všechno jí řekne. Hrozila tím, že prozradí, jaký ve skutečnosti jsem, a povypráví mé ženě o všech detailech, které se jí určitě líbit nebudou. Její chování mě vyděsilo, neuměl jsem si představit, že by moje několik let trvající nevěra najednou vyplula na povrch. Bylo mi jasné, že by mě žena opustila a přišel bych o rodinu.

Slíbil jsem jí, že se rozvedu

Abych naštvanou Kláru alespoň částečně uklidnil a postaral se o to, že bude držet jazyk za zuby, slíbil jsem jí, že se rozvedu. Získal jsem tak čas potřebný k tomu, abych si rozmyslel, jak se zachovám dál. Věděl jsem naprosto jistě, že o svoji ženu nechci přijít, jenže jak to udělat, aby Klára nic neřekla a moje žena ode mě neutekla? Nakonec jsem musel s pravdou ven, byl to obrovský risk s nejistým výsledkem, nemohl jsem totiž vědět, jak se k tomu moje žena postaví.

Samozřejmě ji to velmi ranilo, čemuž jsem se ani trochu nedivil. Byl jsem ale mile překvapen, když se rozhodla dát mi druhou šanci. Jakmile jsem vztah s Klárou ukončil, dostála svým slibům a mé ženě všechno řekla. Ta už ale o všem věděla a mladou milenku svého muže rázně odkázala do patřičných mezí. Ke své ženě jsem se nechoval fér, přesto to se mnou nevzdala. A já jsem jí za to neskonale vděčný.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články