Kamil (41): Se synem hledáme novou maminku. Ta naše dala přednost něčemu nepochopitelnému

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz 35
Zdroj: 123RF.COM

Podle Kamila je tohle jeden z možných způsobů, jak si ulevit od aktuálního trápení. S šestiletým synem Jirkou totiž zůstali sami. Kamilova manželka a Jirkova maminka totiž dala přednost kariéře a dva sympaťáci teď k sobě hledají třetího člena do party.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře, který nám jej zaslala pomocí e-mailu. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Když jsme od Kamila dostali jeho e-mail, přečetli jsme ho jedním dechem. Nebývá často k vidění, že muž zůstane na výchovu dítěte sám. Přečtěte si jeho příběh i vy.

Vždycky pro ni byla práce přednější

Úvod Kamilova e-mailu je věnovaný krátkému shrnutí jeho vztahu s nyní již bývalou manželkou Zuzanou. Kamil napsal, že pro ni byla kariéra od samého začátku přednější než cokoli jiného.

„Poznali jsme se před sedmnácti lety,“ píše Kamil. „Okouzlila mě svojí cílevědomostí, měla jasno, čeho chce v životě dosáhnout,“ popisuje svoji exmanželku.

Ačkoli byla Zuzana pohledná, úspěšná a měla jasné vize, měla i jednu chybičku. A tou bylo upřednostňování kariéry před čímkoli jiným. I před vztahem s Kamilem.

O dětech jsme spolu moc nemluvili

„Vadilo mi, kolik času věnuje práci,“ přiznává Kamil ve svém e-mailu. „Přesto jsem si ji vzal a tak nějak se s tím naučil žít.“

Kamil se nám svěřil, že o dětech mezi sebou nikdy moc nemluvili. Zuzana mu totiž dala najevo, že děti zatím nechce. A nikdo nevěděl, jestli je vůbec kdy bude chtít.

„Když zjistila, že je těhotná, strašně zuřila,“ vzpomíná Kamil. „Dokonce padla i možnost interrupce, ale tu jsem ji vymluvil. Bylo mi však jasné, že se na dítě netěší,“ píše.

Vyměnili jsme si role, Zuzana spěchala zpět do práce

Po porodu zůstala Zuzana doma s malým synem necelé tři měsíce. Poté si s manželem vyměnili role a ona se vrátila do práce.

„Nebylo snadné naučit se pečovat o dítě, ale nějak jsem si poradil,“ vysvětluje Kamil. „Nevadilo mi být doma, našeho syna jsem miloval.“

Mezi Kamilem a Zuzanou to však začalo skřípat. Ona se stále více věnovala práci a na syna s manželem neměla skoro vůbec čas. Manželé se odcizili.

Dala přednost kariéře. My však sami nezůstaneme

„Snažil jsem se její přístup k rodině tolerovat přes pět let,“ píše Kamil. „Nemělo to ale cenu, očividně nás k životu nepotřebovala,“ stěžuje si. „Proto jsem podal žádost o rozvod a vůbec mě nepřekvapilo, když bez jediného slova souhlasila.“

Zuzana a Kamil se rozvedli, Zuzana se tak mohla naplno věnovat kariéře, protože o nic jiného jí stejně nešlo. Kamil je však přesvědčený, že se synem sami rozhodně nezůstanou.

„Hledáme k sobě maminku, která nás bude mít ráda,“ napsal Kamil. „Věříme se synem, že se nějaká určitě najde.“

Autor: Natálie Kabourková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články