Jindra (55): Manželka spravuje rodinné finance. Urazila se, když jsem přišel s vlastním účtem

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz 4
muz 4

Po dlouhá léta fungovalo Jindrovo manželství bez problémů. Časem si ale všiml, že nemůže utrácet své těžce vydělané peníze za to, co by skutečně chtěl. Jeho manželka už od začátku jejich vztahu spravovala společné finance a Jindrovi přidělovala jen určité kapesné. Takové rozdělení mu přestalo vyhovovat, a proto si po určité době vytvořil vlastní účet. Od té doby se s manželkou neustále hádají.

Manželé začali mít jiné priority

Zatímco Jindrova manželka se snažila našetřit na opravu domu a zvelebení zahrady, její manžel měl pocit, že už jsou ve věku, kdy by si měli konečně užívat. „Chtěl jsem jít na hokej, občas s přáteli na výlet nebo si jen posedět v dobré restauraci. Manželka mě ale vždy okřikla s tím, že utrácím moc peněz, které bychom mohli šetřit,“ popisuje Jindra.

Hádky byly na denním pořádku

„Snažil jsem se své manželce vysvětlit, že není jediná, která přináší do rodinného rozpočtu peníze,“ vysvětluje. „Naše dohady ale vždy skončily u toho, že se o finance sám nestarám, a proto se k jejich rozdělování a použití nemám vyjadřovat,“ popisuje. Jindra pokaždé sklopil uši a vše si nechal líbit. Jednoho dne si řekl dost a vydal se přímo do banky založit si svůj vlastní účet.

Doma ho čekalo peklo

Manželce o svém plánu neřekl a vše udělal za jejími zády. Když mu přišla výplata za další měsíc, přišla již na nový účet. Jeho žena se samozřejmě ihned zajímala o to, kde jsou peníze, a nejprve ji napadlo, že Jindru vyhodili z práce. Pak jí ale manžel řekl pravdu. „Žena se okamžitě urazila, zrudla a nechtěla už nic slyšet,“ dodává překvapený Jindra.

Platby si rozdělili přesně napůl

Od Jindrova rázného kroku držela jeho žena tichou domácnost. Nekomunikovali spolu, a dokonce ani nebylo uvařeno. Jindra si uvědomil, jak moc proti sobě svou ženu poštval, ale za žádnou cenu neustoupil. Místo toho si užíval svých vlastních peněz, rozhazoval za to, co ho právě napadlo, a konečně poznal, jaké to je operovat s vlastními penězi.

Manželka mu začala vyhrožovat rozvodem

Netrvalo dlouho a Jindrova žena se rozhodla vyhrožovat. „Tvrdila, že už se mnou nikdy nepromluví, nikdy mi neuvaří a nechá se rozvést,“ popisuje. Jindra se nenechal vystrašit a raději se snažil se svou ženou domluvit. Slíbil, že bude platit napůl veškeré výdaje, aby jí pomáhal s domácností. Svůj účet si ale chtěl ponechat, protože se konečně mohl těšit z peněz, které si těžce vydělal. Žena viděla, že nemůže jinak, proto se rozhodla ustoupit. Kompromisem ovšem byl společný přístup na oba účty, aby mohli kontrolovat společnou finanční situaci.

Od té doby se hádky nekonají tak často a místo nich manželé přistupují k domluvě. Jindra pochopil, že nemůže rozhazovat za zbytečnosti, a jeho žena zase skutečnost, že nemůže mít pod kontrolou všechny rodinné peníze.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Autor: Tereza Hotovcová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články