Jan (52): Nabídl jsem tykání své zaměstnankyni. Svou odpovědí mě zostudila, a ještě tomu nasadila korunu

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz prace tykani
Zdroj: Shutterstock

Jan vede malou firmu s otevřenou kanceláří, ve které zaměstnává jen pár lidí. Před nedávnem přijal do týmu novou posilu. Pracovitá a usměvavá Karolína mu ale nakonec udělala ze života peklo, s jakým nepočítal.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře, který nám jej zaslal pomocí e-mailu. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

„Už při pracovním pohovoru jsem věděl, že to bude pro firmu velká posila. Brzy jsme spolu navázali skvělý pracovní vztah. Kdykoli jsem něco potřeboval, mohl jsem se na ni spolehnout,“ popisuje Karolínu Jan.

„Nikdy by mě ani nenapadlo brát ji jinak než jako svou podřízenou a kolegyni,“ tvrdí v e-mailu. „Jenže z nějakého důvodu se k ní donesla informace, která není zcela pravdivá.“

Nabídl jsem jí tykání. Se smíchem mě odmítla, bohužel dodala i důvod

„Obvykle mám za to, že abych si vydobyl respekt, je lepší si se zaměstnanci vykat. Ale u některých občas udělám výjimku. A tou se měla stát i Karolína,“ popisuje Jan.

„Přišel jsem za ní s nějakou pracovní záležitostí, při té příležitosti jsem se zeptal, zda bychom si nemohli tykat. Očekával jsem, že nabídku příjme a život půjde dál. Jenže jsem se splet.“

Karolína zavrtěla hlavou a tykání odmítla. Než se vrátila ke své práci, řekla ještě Janovi, že se prý podle toho, co slyšela, moc rád ženám, se kterými si potyká, dostane do postele.

„Bohužel to prohlásila dost nahlas. Slyšelo to i několik kolegů od vedlejších stolů a ihned se začali uchechtávat. Zrudl jsem a odešel do kanceláře. Druhý den jsem se snažil dělat, že se nic nestalo.

Jenže pověst sukničkáře už asi budu mít navždycky. Kdykoli potřebuji něco po Karolíně, celá kancelář se na mě škodolibě usmívá a já si připadám hrozně. Vůbec nevím, kdy ten trapas skončí,“ stěžuje si čtenář.

Nevím, odkud se k ní taková informace donesla

I když Jan přiznává, že měl se dvěma svými zaměstnankyněmi krátký románek, rozhodně podle svých slov ženy často nestřídá.

„K oběma jsem měl city, ale skončilo to velmi rychle, protože to mezi námi neklapalo. Nevím, zda některá z nich o mě potom roznesla takový drb, ale s oběma vycházím přátelsky,“ dodává.

Navíc je podle jeho slov v práci několik dalších lidí, se kterými si tyká a udržuje s nimi velmi blízký přátelský vztah. To, co se stalo s Karolínou, Jana hodně mrzí.

„Kromě toho, že mi udělala trapas v celé firmě, je mi líto, že si o mně něco takového myslí. Dobře vím, že má přítele, nikdy bych se neodvážil se o něco pokusit. Mělo to být jen přátelské sblížení,“ tvrdí.

Bohužel, sblížení se nekonalo. Karolína si navíc u kolegů získala plusové body za to, jak se šéfem zametla. Jan má proto z ostudy kabát a musí se spoléhat na to, že žádný trapas netrvá věčně. „Snad všechny ty pošklebky a hloupé připomínky brzy přestanou,“ dodává.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články