Dominik (40): Její děti mi připomínají jejího manžela. Odmítám se s nimi stýkat

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
hadatse
hadatse

Když jsem poznal Radku, nevadilo mi, že je rozvedená. Naopak jsem byl rád, že máme oba stejnou zkušenost a budeme spolu sdílet podobné příběhy. Já se rozváděl před dvěma lety. Jenomže Radka na rozdíl ode mě si z manželství vysloužila také dvě zdravé děti.

Vídal jsem se s ní v parku, v kině, v kavárnách. Občas jsem ji pozval i ke mně domů, kde jsme strávili společnou noc. Cítil jsem se opět jako za mlada. Radka mi vyprávěla historky ze svého manželství, které nebyly šťastné. Exmanžel ji bil a já k němu získal nenávist, ačkoli jsem ho nikdy naživo neviděl. Stačily mi ale fotky, abych z nich cítil jeho špatnou povahu. Já se cítil jako ten hodný, který teď napraví všechny jizvy způsobené špatným vztahem.

Zdroj: 123RF.COM

Radka mě seznámila s dětmi. Jsou až příliš podobné svému otci

Po několika měsících vztahu se Radka rozhodla, že je načase, abych poznal její děti. Nebyl jsem z toho nadšený, ale věděl jsem, že to dřív nebo později přijde. A tak jsem souhlasil se společnou večeří u nich doma. Z vyprávění jsem věděl, že má dva syny. Jednomu je dvanáct a druhému deset. Co jsem ale netušil, bylo, že vypadají jako jejich otec.

Nikdy jsem neviděl žádnou jejich fotku. Bylo pro mě překvapením, že oba kluci mají modré oči a světlé vlasy po otci. Stejné dolíčky ve tvářích a trochu husté obočí. Jejich přísný pohled už v tak mladém věku vypovídal o tom, že pravděpodobně zdědili i tatínkovy povahové rysy.

Zdroj: 123RF.COM

Večeři jsem ukončil rychle. Od té doby se debatám o dětech vyhýbám

Oba chlapci se na mě při večeři dívali jako na vetřelce. Moc toho nenamluvili. Nedivil jsem se, jsem pro ně cizí člověk, který nahradil jejich otce. Jenomže mě jejich pohledy spíše děsily, než rozesmutněly. Proto jsem téměř hltal, abych večeři dojedl, a odmítl jsem zůstat přes noc. Radka se tvářila, že tomu nerozumí, já slíbil, že to vysvětlím později.

Od toho dne se vídáme jenom u mě doma. Když začne Radka mluvit o dětech, snažím se změnit téma. Je mi trapné přiznat, že její děti ve mně vyvolávají pocit nenávisti kvůli člověku, který jí tolik ublížil. Jsem zamilovaný a nechci, aby s Radkou ještě někdy někdo špatně zacházel. Její děti za to nemohou a já to vím. Jenomže mi zkrátka připomínají všechno špatné, co se stalo milovanému člověku, a já nevím, zda to dokážu překonat.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články