Dominik (37): Mluví na mě v hádankách, už jí vůbec nerozumím

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Muz 30 4
Zdroj: 123RF.COM

Říká se, že muži jsou z Marsu a ženy z Venuše. Důkazem této odlišnosti je také příběh čtenáře Dominika. Ten se svou přítelkyní po dlouhá léta zažíval klidný vztah. Když se rozhodli, že udělají další krok a vezmou se, ještě netušil, jak bude manželství náročné. Teď na něj jeho manželka mluví stylem, kterému nerozumí a neustále se hádají.

Každá jejich debata skončila tichou domácností

Všechny nepříjemné hádky měly stejný začátek. Dominikova žena Tea byla unavená z práce, dorazila domů nervózní a pustila se do nekončícího láteření. Nelíbilo se jí, že je v domě stále nepořádek a na všechno je sama. „Zvednul jsem se z gauče a byl jsem připraven jí pomoci, ona ale místo domluvy stále křičela a obořovala se na mě,“ vypráví. K žádnému cíli nikdy nedošli. Dlouhý monolog Dominikovy manželky většinou ukončila vzájemná hádka a od té chvíle na sebe nepromluvili po několik dní.

Vzájemná domluva nebyla možná

Tea se svému muži snažila naznačit, že by jí pomohlo, kdyby občas sám od sebe vynesl koš nebo dal prádlo do pračky. „Navrhl jsem jí, aby mě úkolovala. Protože jsem sám nebyl schopný poznat, co je třeba uklidit,“ vypráví. „Ona si ale stále stěžovala, že mi musí všechno říkat, a já už začínal být zoufalý,“ dodává.

Náznaky Dominikovi nic neříkaly

Tea zkoušela všechny ženské zbraně. Nemluvila s manželem po dlouhé dny, naznačovala, mluvila v hádankách, ale on stále nechápal, jak se má chovat, aby byla spokojená. „Rána byla pokaždé stejná,“ vypráví. „Nejprve mě zasypala dotazy, které z mého pohledu nedávaly smysl, a pak se urazila,“ popisuje zmateně. Dominik se trápil a stále častěji ho přepadával pocit, že neumí svůj vztah urovnat.

Pomohla mu rada kamarádky a zkušenosti od starších přátel

Dominikova zoufalost zašla tak daleko, že žádal o radu své přátele. Vyprávěl jim detaily o svém vztahu s manželkou a snažil se pochopit její myšlení. Teprve až názory jeho dobré přítelkyně mu otevřely oči. Překvapilo ho, když mu popisovala význam slov jeho ženy. Celou dobu je vnímal jako prázdné výčitky.

Dominik teď o slovech své ženy více přemýšlí, ale stále je nechápe

„Kamarádka mi popsala způsob myšlení mé manželky“ vysvětluje. Po celou tu dobu, kdy se domníval, že jeho žena potřebuje řešení, vyhledávala Tea jen manželovo pochopení. Dominik vyzkoušel novou taktiku a se svou manželkou se přestal hádat a ignoruje ji. Tento způsob řešení mu přišel nesmyslný, ale dal na radu své kamarádky.

Své ženě občas projevil slova pochopení a začal s ní probírat její strasti a problémy. Hádky se lehce utlumily, domácnost se uklidnila, ale Dominik se i dnes podivuje nad slovy své manželky. Pokaždé ho zaskočí něčím novým a její stěžování ho stále trápí.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Autorka: Tereza Hotovcová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články