Denis (41): Nová žena mi zakazuje vídat syna. Doma se o něm nesmí mluvit, jako by neexistoval

od Luboš Klouček
3 minuty čtení
hadka 1
hadka 1

Po pěti letech manželství to mezi mnou a mojí ženou začalo postupně vyhasínat. Byli jsme pět let manželé a osm let partneři, strávili jsme krásné chvíle, ale najednou jsme oba dva začali mít stále nutkavější pocit, že už to není jako dřív. Proto jsme se dohodli na rozvodu. Měli jsme společného syna, Tadeášovi byly v době našeho rozvodu čtyři roky a my se bez jakýchkoli problémů domluvili na střídavé péči.

Fungovalo nám to skvěle

Aby to měla bývalá žena se synem co možná nejpohodlnější a nejjednodušší, nechal jsem jim náš byt, ve kterém jsme společně bydleli, a našel jsem si něco nového. Životy se nám sice rozdělily, ale jinak všechno fungovalo skvěle. Syna jsem si brával jednou za čtrnáct dní na víkend a jednou za tři měsíce na celý týden. Vyhovovalo to tak mně i ženě, nikde nebyl problém.

Našel jsem si novou známost

Půl roku po rozvodu jsem se seznámil s Lenkou. Po půlroční abstinenci to mezi nám nabralo velmi rychlý spád. Rozuměli jsme si i v jiných ohledech a za dalšího půl roku u mě začala bydlet. Velmi mě potěšilo, že si rozuměla i s Tadeáš, což pro mě bylo velmi důležité. Vycházeli spolu a Tadeáš mi svěřil, že má tetu Lenku rád. Naivně jsem si myslel, že i má přítelkyně syna vnímá stejně.

Zdroj: 123RF.COM

Rok a půl od seznámení jsem si Lenku vzal. Na svatbu byla pozvaná bývalá žena a samozřejmě také syn. Lenka se tvářila, že jí nic z toho nevadí. Na všechno mi kývla a se vším souhlasila. Spletl jsem se v ní, protože po svatbě otočila o 360 stupňů.

Tadeáše vídat nebudeš!

Několik týdnů po svatbě, když se ustálily všechny posvatební změny, k nám měl Tadeáš přijet na víkend. Jenže moje nová žena měla jasno: Tadeáše vídat nebudeš! Donutila mě, abych pravidelnou návštěvu syna zrušil a bývalé ženě se na něco vymluvil. Nesouhlasil jsem, ale přece jen jsem dal na její slova. Ten víkend k nám syn nepřijel…

…a nepřijel ani ten další, ani ten další. Lenka si usmyslela, že žádného syna nemám. Podle ní jsem začal nový život po jejím boku, čekali jsme dítě a ona si nepřála, abych do našeho nového života tahal staré věci. Pohádali jsme se, protože jsem nestrpěl, aby mého syna nazývala věcí.

Zdroj: 123RF.COM

Musel jsem přerušit kontakt

Lenka si postupně vydupala svoje. Se synem jsem přerušil kontakt. Vyhrožovala mi, že jinak bych ji ani dceru, kterou čekala a která se měla co nevidět narodit, už nikdy neviděl. Její nenávist k mému synovi dospěla až tak daleko, že jsem doma o synovi nemohl mluvit. Nesměl jsem se před ní o Tadeáškovi ani zmínit, jinak se začala strašně vztekat.

Několikrát jsem se se synem sešel tajně, aby o tom žena nevěděla. Jenže moje bývalá mi nemohla odpustit, jak rychle a sprostě jsem syna ze svého nového života odstřihl. Měla pravdu, ale já neměl na výběr. Proto si nechala od soudu vydat rozsudek o zákazu styku, a já tak Tadeáše nemohu vídat.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články