Denis (31): Vydělávám si jako youtuber. Vadí mi, že se ostatní mojí práci vysmívají

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
youtuber
youtuber

Na Denisovo zaměstnání se mnoho lidí dívá skrz prsty, jelikož ho považuje za zbytečné a příliš jednoduché. Denis se živí jako youtuber a tvrdí, že se lidé mýlí. Naši redakci navštívil, aby se podělil o podrobnosti ze své práce a přiblížil ji ostatním.

Rodina si vždy myslela, že bude Denis architekt

Denis na první pohled působí jako sympatický mladý muž. Hned na začátku návštěvy redakce nešetřil vtipy a dokonale uvolnil atmosféru. Když se usadil, začal vyprávět nejprve o svém mládí. „Na základní škole jsem vůbec netušil, co od života chci. Všichni mě tlačili, abych si vybral zaměření střední školy, tak jsem šel na stavební průmyslovku,“ vypráví.

„Babička byla štěstím bez sebe, když jsem jí říkal, že jednou budu architekt,“ směje se Denis. Ve volném čase se potřeboval uvolnit a zapomenout na studium, tak se svými kamarády natáčel krátká vtipná videa a sdílel je na YouTube. „Netušil jsem, že bude mít tvorba takový dosah,“ přiznává.

Když začal sbírat první fanoušky, přestal tolik času věnovat škole

„Uvědomil jsem si, že bavit lidi je pro mě mnohem důležitější než cokoli jiného,“ tvrdí. Když Denis viděl, jak jsou jeho videa úspěšná, natáčel stále víc, až se z něj stala internetová hvězda. „Na internetu mi vydělávají hlavně reklamy,“ říká. Pro Denise je tedy velice důležité, aby tvořil kvalitní obsah, který bude lidi bavit a nebude snižovat sledovanost.

Když se ze zábavy stane zaměstnání

„Ta počáteční radost, kterou mi natáčení přinášelo, šla trochu stranou. Najednou se z toho stala vážná věc,“ tvrdí. Denise začaly oslovovat firmy, aby propagoval jejich produkty, a on s některými z nich navázal spolupráci. Nesměl teď zklamat ty, kteří ho financovali, a z jeho koníčku se rázem stalo plnohodnotné zaměstnání.

Na Denise si kamarádi stále ukazují a tvrdí, jak má vše jednoduché

„Nejvíc mi vadí, když lidé o mé práci říkají, že by ji zvládl každý,“ popisuje. „Nevidí totiž, kolik se za vším skrývá dřiny. Moje práce není jen o pózování před kamerou. Vše si dělám sám, včetně střihu, propagace a ostatních úkonů,“ dodává. Denis by byl velmi rád, kdyby okolí pochopilo, jak je těžké žít v neustálém stresu.

„Často se bojím, že moje tvorba bude směšná, nebude nikoho zajímat nebo zklamu své fanoušky,“ tvrdí. Denis úpravou videí tráví dlouhé hodiny, ale jelikož se s tím nikde nechlubí, lidé považují jeho zaměstnání za snadné. „Na svých sociálních sítích ukazuji jen to, co chci, aby lidé viděli, oni si však myslí, že jim prezentuji celý život. Kvůli tomu mají pak zkreslený obrázek o mé práci a vydávají ho za realitu,“ stěžuje si.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Autorka: Tereza Hotovcová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články