Čtenář Adam: Manželka začala spát na gauči. Zjistil jsem až po půl roce, co za tím stojí

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz 47
muz 47

Když se žena ze společné ložnice odstěhuje na gauč v obýváku, může za tím být cokoli. Adam zpočátku ani netušil, že jeho žena v noci z ložnice odchází, aby spala na gauči. Trvalo mu půl roku odhalit pravou příčinu.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře, který nám jej zaslala pomocí e-mailu. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Adam nám poslal e-mail, ve kterém se svěřil se svým zážitkem. Přiznal se, že jakmile zjistil, že jeho žena spí na gauči, jako první ho napadlo, že má určitě milence.

Nejdříve jsem si ani nevšiml, že v noci odchází pryč

Adam sám sebe v e-mailu popsal jako tvrdého spáče. Nikdy prý neměl problém usnout prakticky kdekoli, a dokonce nám prozradil, že i kdyby vedle něho bouchla bomba, ani by to s ním nehnulo.

„Mám opravdu tvrdé spaní, leckdo by mi nerušený spánek mohl závidět,“ vtipkuje Adam. „Když spím, jen málokdy mě něco dokáže vzbudit. I s budíkem ráno před prací mám kolikrát problém,“ přiznává se.

Vzhledem k tomu, že v noci spí Adam opravdu tvrdě, nějakou dobu vůbec nezpozoroval, že jeho manželka odchází v noci z ložnice do obýváku.

Vymluvila se na bolavá záda. Něco mi ale říkalo, že je to jinak

„Vůbec poprvé jsem si chybějící manželky vedle sebe v posteli všiml až dva měsíce poté, co noc co noc odcházela spát do obývacího pokoje,“ píše Adam.

Samozřejmě se zajímal, co k tomu jeho ženu vede. Ta se vymluvila na bolavá záda z matrace v posteli a manžela ujistila, že se jí v obýváku na gauči spí mnohem pohodlněji.

„Sice vypadala přesvědčivě, ale něco mi říkalo, že je to jinak,“ pokračuje. „Dál jsem se ale neptal. Žil jsem prostě s manželčiným vysvětlením a v ložnici spal sám.“

Hlavou mi běhaly myšlenky, že má určitě milence

Adam své ženě nabídl výměnu matrace, ta však odmítla. Právě to byl jeden z důvodů, proč se Adamovi v hlavě začaly rojit podivné myšlenky.

„Napadlo mě, že někoho má,“ přiznává se upřímně. „Proč by jinak nechtěla spát se mnou v ložnici a místo toho odcházela do obýváku, kde spala na nepohodlném gauči, a navíc sama?“

Myšlenka na možného milence nedala Adamovi spát. I když předtím nikdy neměl se spánkem problém, nyní zažíval bezesné noci.

Až po půl roce mi řekla pravdu

„Teprve po půl roce, přičemž z toho jsem se tři měsíce utápěl myšlenkami, že je mi nevěrná a naše manželství jde do háje, mi moje žena prozradila pravdu,“ píše Adam.

Chrápání – to bylo příčinou, proč Adamova manželka dobrovolně spala na gauči. Vzhledem k Adamově tvrdému spaní nepomáhala žádná babská rada, nedokázala ho probudit, přetočit, nepomohl ani míček pod matrací.

„Když jsem se zeptal, proč mi to neřekla, přiznala, že mi nechtěla ublížit,“ podivuje se Adam nad počínáním své manželky. „Nyní to moje chrápání, které je prý nesnesitelné, řešíme s lékaři. Doufám, že mi pomohou a moje žena se vrátí na noc zpátky vedle mě,“ uzavírá Adam.

Autor: Natálie Kabourková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články