Bořek (29): Co je v domě, není pro mě: Zamiloval jsem se do bratrovy přítelkyně a chtěl ji pro sebe

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz 326
muz 326

Když jsem Kamilu poprvé uviděl, začal jsem litovat, že jsem svého bratra doslova donutil, aby mi svoji novou přítelkyni představil. Byl jsem zvědavý, která žena jeho šarmu podlehla tentokrát, a má přílišná zvědavost mě nakonec přivedla do svízelné situace. Stačil jediný pohled a já se zamiloval. Chtěl jsem bratrovu přítelkyni pro sebe.

Kamila se mi líbila od prvního okamžiku. Byla to jemná blondýnka s něžnými rysy v obličeji, hubenou postavou a milým úsměvem. Opak dosavadních známostí, se kterými měl můj bratr tu čest. Byl jsem u něho zvyklý spíše na ženy, které se nebály vyjádřit svůj názor a byly ráznější. Kamila byla naopak tichá, k bratrovi mi příliš neseděla.

Sám sebe jsem přesvědčoval, že bych měl přestat blbnout

Já a můj bratr jsme měli odjakživa dobrý vztah. Brácha je o dva roky starší. Před šesti lety jsme začali bydlet společně, což se ukázalo jako ten nejlepší možný nápad. Oba dva jsme byli pro každou špatnost, což znamenalo, že se u nás v bytě často pořádaly nejrůznější akce a večírky, na kterých se to hemžilo známými lidmi, panovala dobrá nálada, samozřejmostí bylo i pití.

Díky skutečnosti, že jsem bydlel s bratrem v jednom bytě, jsem Kamilu vídal prakticky každý den. Bratr si ji totiž k sobě do pokoje nastěhoval už tři měsíce poté, co se seznámili. Chtěl jsem Kamilu pro sebe, ačkoli jsem se snažil sám sebe přesvědčit, abych přestal blbnout. Bylo mi jasné, že se řítím do strašného průšvihu.

Riskoval jsem vztah s bratrem

Nebudu lhát, Kamila se mi hodně líbila a já si pohrával s myšlenkou, že bych ji mohl svému bratrovi přebrat. Svoji náklonnost jsem jí dával okatě najevo, Kamila mě velmi překvapila tím, že se mému flirtování nijak zvlášť nebránila. Dokonce mi přišlo, že se jí to zamlouvá a flirtování mi opětuje. Nedokázal jsem si poručit a s Kamilou jsem koketoval stále častěji, přičemž jsem ale věděl, že tím ohrožuji svůj vztah s bratrem, který Kamilu očividně miloval.

Jednoho večera to mezi mnou a Kamilou došlo až tak daleko, že jsme málem skončili u mě v pokoji. Bratr měl ten den zrovna noční a já s Kamilou jsme vypili dvě flašky dobrého vína. S alkoholem v krvi opadly zábrany a my se začali líbat. Kamila mi zašeptala, že se můžeme přesunout ke mně do pokoje, v tu chvíli se mi ale v hlavě rozsvítila červená kontrolka a já se rozhodl všechno zastavit. Do pokoje jsem toho večera odešel sám.

Odstěhoval jsem se ze společného bytu

Následující den mě trápily šílené výčitky svědomí. Uvědomil jsem si, že stačilo velmi málo a já mohl svému bratrovi hodně ublížit. A to bych nechtěl ani kvůli té sebekrásnější dívce. Proto jsem se rozhodl ze společného bytu odstěhovat, ke Kamile mě to totiž stále táhlo a já měl strach, že pokud budu její přítomnosti vystaven i nadále, jednoho dne se zkrátka neudržím.

Když se mě bratr ptal na důvod, pro který se stěhuji, řekl jsem mu, že to mezi ním a Kamilou vypadá vážně a já jim chci vyklidit prostor. Zpočátku protestoval, ale pak mi dal za pravdu. Zaskočil mě dokonce přiznáním, že by chtěl Kamilu požádat o ruku. Proto jsem ty dvě hrdličky nechal, našel si malou garsonku a rozhodl se na Kamilu jednou provždy zapomenout.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články