Aleš (25): Měla to být známost na jednu noc. Jednoho dne zazvonil zvonek a změnil se mi život

od Luboš Klouček
3 minuty čtení
muz 56
muz 56

Když jsem se toho večera nechal svým kamarádem přemluvit, abych společně s ním vyrazil do baru, protože dle jeho slov by byl neodpustitelný hřích sedět v pátek na zadku doma u televize, ani ve snu mě nenapadlo, že se mi během jednoho večera život změní od základů.

Flirtovala se mnou a já se nebránil

V baru byla hlava na hlavě, což se v pátek dalo čekat. Přesto se nám podařilo ukořistit dvě místa hned na baru, odkud byl výhled na celý lokál. S kamarádem jsme otáčeli jedno pivo za druhým a docela dobře se bavili. Pak jsem si všiml, že mě od jednoho ze stolů nacházejících se kousek opodál upřeně pozoruje jedna brunetka. Celý večer po mně házela očkem a vytáhla na mě všechny typicky ženské triky, kterými jsou ženy proslulé.

Zdroj: 123RF.COM

Dosáhla svého. Flirtovala se mnou a já se ani trochu nebránil. Možná to bylo i hladinou alkoholu v mé krvi, což připouštím jako jeden z důvodů. Později večer jsme se přesunuli ke mně do bytu a strávili spolu noc.

Myslel jsem si, že už ji neuvidím

Ta brunetka se jmenovala Marie a byla opravdu moc krásná. Nicméně já neměl náladu ani chuť na cokoli vážnějšího, proto jsem jí hned ráno naznačil, že to sice bylo moc fajn a ona byla skvělá, ale o pokračování nestojím. Očividně to pochopila, protože se hned po probuzení sebrala a odešla. A já si myslel, že tu dívku, se kterou jsem minulý večer flirtoval v baru a posléze s ní strávil nezávaznou noc, už nikdy v životě neuvidím.

A to jsem se spletl.

Pamatuješ si mě?

Zdroj: 123RF.COM

Asi měsíc poté mě někdo vzbudil zvoněním. Když se dotyčný nevzdal ani po mém třetím pokusu předstírat, že fakt nejsem doma, donutil jsem se vylézt z postele a jít tomu člověku rázně vysvětlit, že jsou sice tři hodiny odpoledne, ale já předchozí noc přišel až nad ránem a fakt nemám na nikoho náladu. Za dveřmi stála Marie.

„Pamatuješ si mě?“ vyhrkla na mě a já se snažil vzpamatovat. Vždyť jsem ještě napůl spal! Jenže ona se mi bez pozvání nahrnula do bytu. „Jsem těhotná a to dítě je tvoje,“ vypadlo z ní a mně málem vypadly oči z důlku. Nevěřil jsem jí, kdoví čí to dítě vlastně bylo. Když šla toho večera se mnou, jak jsem mohl vědět, že o den později nešla s někým jiným?!
Život se mi otočil naruby

Jenže ona nelhala. Já se zpočátku snažil vykroutit, ale ona si stála za svým. Hned, jak to bylo možné, donutil jsem ji požádat o provedení testu paternity. Oba dva jsme absolvovali odběry krve a pak čekali na výsledky. Ty moji roli otce potvrdily a můj život se otočil naruby. Ještě nedávno jsem byl nezadaný a neměl chuť se vázat. Užíval jsem si a bral od života maximum. Teď čekám dítě s dívkou, kterou jsem ještě nedávno ani neznal. Postupně si k sobě nacházíme cestu. Rozhodl jsem se k tomu postavit jako muž a o oba dva se postarat.

Aleš, Pardubice
Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Autor: Nikol Kolomazníková

Názor odborník

V prvé řadě je chvályhodné, že v nastalé situaci, ať mohla být pro oba dva nepříjemná, se Aleš rozhodl s Marií zůstat. Je však důležité řádně zvážit všechny souvislosti a rizika, která mohou v budoucnu nastat. Počínaje tím, že se navzájem neznají, netuší, zda si budou rozumět a chtít spolu zůstat, tak i tím, co by jejich rozchod případně pro oba dva i dítě samotné znamenal. Jsou vůbec připravení spolu zůstat a dítě vychovávat? Budou mít finanční prostředky se o dítě postarat? Jak to mezi nimi bude fungovat, až se dítě narodí? Nepovažuje to Aleš pouze jako povinnost, která ho po čase bude obtěžovat? To jsou jen některé z otázek, které spolu musí vyřešit.

V případě, že již nyní má jeden z nich pocit, že to mezi nimi nebude fungovat, je namístě zvážit i možnost potratu, pokud se na tom oba dokáží shodnout.

Mgr. Jiří Brouček
Psycholog


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články