Jak si zorganizovat dílnu: Užitečné nápady, které vám pomohou udržet pořádek

od Nikola Jaroschová
3 minuty čtení
muz dilna
muz dilna

Každý správný kutil potřebuje svoji dílnu, která se stane jeho malým rájem. A je úplně jedno, jestli jen tu a tam něco opravíte, nebo jestli se kutilství a amatérské vyrábění stalo vaším koníčkem. Tak či onak potřebujete zázemí.

Není však žádným tajemstvím, že v dílnách zřídkakdy panuje pořádek. Ve většině případů zde vládne spíše chaos a zmatek. Věci se všude kolem povalují bez jediné známky řádu a vyznat se v tom všem dá kolikrát opravdu práci. Přitom není nikterak složité zorganizovat si dílnu tak, aby v ní vládl pořádek.

Zdroj: Pinterest

Barva ani lak už se nikam nezatoulají

Jedna barva na dřevo, druhá na kov, další lak na auto – je toho hodně, co správný kutil potřebuje. Nemluvě o tom, že se plechovky s barvami a laky stále kupí a hromadí. Jak mezi nimi nastolit řád?

Vlastně docela jednoduše. Stačí polička, třeba na kořenky, kterou proměníte v poličku na barvy a laky všech druhů a odstínů.

Zdroj: Pinterest

Zahradní náčiní se nemusí plést pod nohy

Už se vám někdy stalo, že jste si stoupli na hrábě? Ne, opravdu se to neděje jen ve filmech, jsou mezi námi tací, kteří skutečně mají takovou zkušenost. A jistě potvrdí, že dostat do obličeje jednu nečekaně dobře mířenou od násady rozhodně není žádný med.

Nevyužitá paleta přitom může podobným patáliím snadno předejít. Stačí ji obrátit a rázem poskytne místo pro uložení zahradního náčiní od hrabiček přes lopaty až po košťata.

Zdroj: Pinterest

Hřebíky, šroubky a matice už nepoztrácíte

Co by to bylo za kutila, kterému by se v dílně nepovalovaly desítky šroubků, hřebíčků a matek, že? Možná i vy máte problém s tím, že nevíte, jak tyhle mnohdy nepostradatelné pomocníky správně skladovat, abyste vždy věděli, kde máte kterou velikost šroubku, vhodnou matku nebo potřebný hřebík. K tomuto účelu může skvěle posloužit stará dóza třeba od pracího prášku, kterou vyříznete, a rázem získáte dost místa nejen na hřebíky.

Zdroj: Pinterest

Vrtačka hned po ruce

Používáte při práci v dílně vrtačku nebo třeba aku vrtačku? Vsadíme se, že určitě ano. Jistě i vy chcete mít tohoto pomocníka kdykoli po ruce místo toho, abyste zrovna v okamžik, kdy budete potřebovat něco vyvrtat nebo připevnit, vrtačku složitě a dlouze hledali. I na tohle máme tip, k jehož realizaci postačí držák na kořenky.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články