Teorie velkého třesku: Sheldon se slušně zakulatil. I tak budete po 13 letech valit oči z toho, jak sebejistě vypadá

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Teorie velkeho tresku Sheldon
Teorie velkeho tresku Sheldon

Celý svět jej zná spíše jako Sheldona Coopera z populárního sitcomu Teorie velkého třesku. Nyní již sedmačtyřicetiletý herec dostával vždy menší role do doby, než jej proslavila role génia v oblíbeném seriálu. Co skrýval Jim Parsons dlouhou dobu před veřejností a kdo je jeho láskou?

Narodil se a vyrůstal v Houstonu v Texasu. V roce 1991 vystudoval Klein Oak High School a později absolvoval herectví na University of Houston.

Epizodní role mu pomohly k úspěchu

Po získání titulu na vysoké škole ztvárnil několik menších filmových rolí, např. postavu Tima ve filmu Procitnutí v Garden State, objevil se také ve filmu Škola svádění. Opakovaně si zahrál v seriálu Soudkyně Amy jako Rob Holbrook.

V epizodních rolích účinkoval i v seriálu Ed a Griffinovi. Všechny tyto menší role byly pro herce pouze rozehřívací kolo před jeho velkou rolí.

Fanouškům se něco nezdálo

Ta přišla až s nabídkou na ztvárnění geniálního teoretického fyzika dr. Sheldona Coopera v situační komedii Teorie velkého třesku. Po jeho boku stál herec Johnny Galecki a překrásná Kaley Cuoco.

Seriál se vysílal od roku 2007 do roku 2017 a Jim si zahrál v každém díle z celkem dvanácti sérií.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Jim Parsons (@therealjimparsons)

Za roli Sheldona získal několik ocenění.

Diváci si seriál zamilovali, ale někteří začali během sledování pochybovat o orientaci hlavního hrdiny Sheldona v podání Jima.

V manželství je spokojený

Herec věděl, že musí s pravdou ven, a tak v květnu 2012 v rozhovoru pro deník The New York Times uvedl, že je gay a již 10 let žije se svým partnerem, Toddem Spiewakem.

Tento vztah oběma pánům drží dodnes a stvrdili jej v roce 2017 sňatkem.

I během natáčení seriálu pracoval na dalších rolích. Jednou z nich byla postava Tommyho ve filmovém dramatu Stejná srdce, kde se potkal se herci, jako je Julia Roberts nebo Mark Ruffalo.

Drama se vrací do osmdesátých let, kdy se světem prudce šíří AIDS, která v té době byla považována za nemoc gayů.

Tvůrce Teorie velkého třesku dokonce inspiroval ke vzniku nového sitcomu Malý Sheldon, který pojednává o Sheldonově dětství. Jim se na seriálu podílí jako vypravěč a výkonný producent.

Za volantem je mu dobře

Nyní herec žije v Kalifornii a plně se věnuje dalším filmových a seriálovým projektům.

Mezi jeho koníčky patří hra na klavír a také se aktivně věnuje sportu, například tenisu, baseballu nebo basketbalu. V autě se mu dělá špatně na sedadle spolujezdce, takže raději řídí.

Uvidíme, kde všude se geniální fyzik ze sitcomu ještě objeví a překvapí nás svým hereckým talentem.

Ve svých sedmačtyřiceti letech vypadá stejně, jako když v úspěšném seriálu před třinácti lety začínal.

Autor: Karolína Stoczková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články