Harry Potter: Fred a George se po 19 letech změnili k nepoznání. Z jejich ztřeštěných výrazů vybuchnete smíchy

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Harry Potter Weasley Fred George
Harry Potter Weasley Fred George

Jako vejce vejci jsou si podobní Oliver a James Phelpsovi, kteří se celosvětově proslavili jako Fred a George Weasleyovi v osmidílné filmové sérii o Harrym Potterovi. Po deseti letech strávených hlavně natáčením a barvením vlasů se rozhodli kariéru pověsit na hřebík. Jak dnes vypadají a lze je nějak spolehlivě rozeznat?

Dvojčata Oliver a James Phelpsovi se narodili v roce 1986 v anglickém Birminghamu. Oliver je o třináct minut starší.

Jsou naprosto identičtí. Spolehlivě je lze rozeznat jedině podle znaménka, které má Oliver na pravé straně krku.

Prožili klasické dětství v Birminghamu. Starší Oliver našel zálibu v herectví už jako dítě. Objevil se v mnoha inscenacích a dramatech na vysoké škole.

Nezkušení herci hvězdami

Svou první a zároveň i životní roli ale dostali společně jako dvojčata v sérii o Harrym Potterovi. Na konkurz šli bez předešlých filmových zkušeností a úspěšně prošli šesti koly. Tehdy jim bylo čtrnáct let.

Role rošťáků Freda a George Weasleyových jim byly souzeny, už po prvním díle se z nich staly hvězdy a jejich sláva s každým dílem stoupala.

Zdroj: Profimedia

Barva vlasů není rozhodující

Zajímavostí je, že ve skutečnosti mají tmavou barvu vlasů a kvůli natáčení byli celých deset let přebarvováni na zrzavo, a to včetně obočí.

Aby nebyly vidět odrosty, museli ke kadeřníkovi docházet každé tři týdny.

Za deset let, co se sága natáčela, si na place našli velmi dobré kamarády. Mezi ně patří představitel Rona Rupert Grint, Harryho nepřítel Malfoy Tom Felton a zapomnětlivý nešika Neville v podání Matthewa Lewise.

V posledním díle na ně čekalo nepříjemné natáčení, protože Fred zemřel. Po dokončení scény se oba herci rozbrečeli, tak moc emotivní to pro ně bylo.

Deset let a konec

Ačkoliv měli slibně rozjetou kariéru, rozhodli se v ní nepokračovat a stáhli se do ústraní.

Kdykoliv ale mají příležitost se potkat se svými kolegy z úspěšné ságy, vždy ji rádi využijí.

Oba milují čokoládovou zmrzlinu a rockovou muziku. Letos oslavili čtyřiatřicáté narozeniny, a ačkoliv už se oba vrátili k původní barvě vlasů, lidé na ulici je stále poznávají.

Pro celý svět už totiž navždy budou Fredem a Georgem, ale jim to vůbec nevadí.

Autor: Karolína Stoczková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články