Ruka zabiják: Proměna jednoho z hlavních hrdinů bere dech. Podívejte se, jak se vyloupl

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Ruka zabijak
Zdroj: Profimedia

Milovníci hororů jistě nepohrdnou filmem, který je děsivý už podle názvu. Ruka zabiják od amerického režiséra Rodmana Flendera potěší nadšence napětí, ale i komedií. Ve snímku z roku 1999 si Elden Henson zahrál jednu z hlavních rolí. Poznali byste ho dnes?

Hrdinou filmu se stal sedmnáctiletý Anton, kterého si tehdy zahrál Dewon Sawa. Henson se stal jedním z jeho přátel Pnubem, který se během sledování televize dozvěděl o záhadných vraždách. Právě Antonova pravá ruka je ale za vše zodpovědná…

Elden Henson si kromě tohoto hororu zahrál i v mnoha jiných filmech. Jeho rodina je celkově herecky velmi nadaná, jeho dva bratři stejně jako on skončili u filmu a on sám je kromě herce také zpěvákem ve skupině R5.

Hercem muž od dětství

Všichni tři bratři jejich rodiče již od dětství vedli k herectví. Už jako mladí účinkovali v reklamách. Právě Eldenova kariéra se nakonec stala tou nejvýznamnější. Prorazit se mu podařilo už v jednom z prvních snímků Šampióni, ze kterého nakonec vznikla trilogie.

Později si zahrál ještě v dalších významných filmech, mezi které patří Osudový dotek, Legendy z Dogtownu nebo Hunger games, kde si zahrál v prví části z roku 2014 i ve druhé o rok později.

Elden Henson je nejen skvělým filmovým hercem, ale také seriálovou hvězdou, a dokonce i dabérem v animovaných filmech. Jeho hlas zná v Americe každé malé dítě, a to i přesto, že dospělí si ho spojí spíše s hororovými filmy.

Elden Henson

Zdroj: Profimedia

Jako malý kluk byl Henson dětským modelem, který se objevil v mnoha časopisech. To vše bylo ale už před dlouhou dobou. Všestranně nadanému umělci je dnes 43 let a z mladíka z děsivého hororu vyrostl v muže.

Zrzavý mladík se změnil k nepoznání

Z filmu Ruka zabiják si postavu Pnuba pravděpodobně pamatujete jako trochu baculatého mladíka se zrzavými vlasy a pihatým obličejem. Na první pohled problémový puberťák s šílenými nápady se pro tuto roli dokonale hodil.

Od té doby se však herec výrazně změnil. Už nepřipomíná naivního sedmnáctiletého zrzka, ale stal se mužem, ze kterého se podlamují kolena nejedné ženě. Zmužněl, zestárl a v mnoha rolích, které mu byly za život přiřazeny, prokázal, že si umí vydobýt respekt.

Elden Henson se ještě v nedávné době pyšnil delšími světlými vlasy a plnovousem, který z něho dělal muže hodného role zálesáka. Ty ale shodil a dnes se sice pyšní vousy, ovšem na hlavě má krátce střižené vlasy, které obvykle geluje nebo schovává pod čepici.

Jeho sympatické oči se v zarostlém obličeji usmívají a dokážou okouzlit nejednu ženu. I jeho role jsou uzpůsobeny tomu, jak vypadá.

Henson není pouze typickým hororovým hercem. Rád se objeví také v nějaké té komedii nebo rodinném filmu. Právě díky jeho drsnému vzhledu je často dosazován do rolí odvážných chlapíků, ať už jde o záporáky, nebo kladné postavy.

Prozatím naposledy se Elden Henson objevil v epizodní roli seriálu The Mighty Ducks z roku 2021. Je ale jen otázkou času, než ho zase uvidíme v něčem velkém. Režiséři si totiž jeho talent jistě nenechají uniknout.

Zdroj: wikipedia.org, Profimedia, ČSFD
Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články