Truhlář Dean z komedie Přes palubu už ženy neklame. Po 33 letech má stále stejný účes a na svůj věk vypadá skvěle

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Dean Pres palubu
Zdroj: Profimedia

Osmdesátá léta byla jejich. V té době herci Kurt Russell a Goldie Hawn často zářili jako partneři před kamerou. Vztah přenesli i do soukromého života a stal se z nich harmonický pár. Jak dnes vypadá nejúspěšnější filmový Elvis Presley?

Kurt Russell se narodil v roce 1951 do rodiny talentovaného sportovce. Otec byl baseballista a majitel klubu Portland Mavericks.

Mimo jiné ztvárnil více než stovku menších rolí, a právě díky němu se Kurt k herectví dostal.

Začínal po boku velikánů

První roli získal v šesti letech a od té doby se z něj stala vyhledávaná dětská hvězda studia Walta Disneye. Jako dítě si dokonce zahrál po boku samotného Elvise Presleyho ve filmu Stalo se na světové výstavě.

Stále však koketoval i se sportovní kariérou a nějaký čas se naplno věnoval baseballu. Jenže pak se zranil a bylo jasno.

Rozhodl se opustit studio Walta Disneye a začal brát vážnější role v dramatech. Zlomovým pro jeho kariéru byl v roce 1979 film Elvis.

Zdroj: DFree / Shutterstock.com

Elvis jako vyšitý

V té době už byla legenda rock’n’rollu po smrti. Kurt byl za jeho bravurní ztvárnění nominován na cenu Emmy.

V imitaci Elvise Presleyho patří k nejlepším na světě. Během natáčení se potkal se svou první manželkou Season Hubley. V roce 1980 se jim narodil syn Boston. O tři roky později se rozvedli.

Úspěšný herec šel z role do role a nebyl nijak vyhraněný. Bez problému ztvárnil akčního hrdinu, brutálního zločince nebo vtipálka v komediích.

Láska na plátně i mimo něj

V osmdesátých letech se jeho parťačkou stala Goldie Hawn. Pracovní vztah přerostl v lásku a herci tvoří pár už skoro čtyřicet let.

Goldie už měla dvě děti z předchozího vztahu. Definitivně si ji Kurt získal, když začal s jejím synem Oliverem a dcerou Kate vycházet. Společný syn Wyatt se páru narodil v roce 1986.

V roce 1987 si společně zahráli v komedii Přes palubu. Goldie coby bohatá panička s nosem nahoru spadne z jachty, ujme se jí chudý truhlář v podání Kurta a přesvědčí ji, že je její manžel.

Komedie režiséra Garryho Marshalla baví diváky dodnes. Údajně nechal herce často improvizovat.

V březnu příštího roku oslaví herec sedmdesáté narozeniny a rozhodně byste mu tento věk nehádali. Pracovně také nezahálí, nedávno se objevil například v osmém dílu série Rychle a zběsile nebo v oscarovém snímku Tenkrát v Hollywoodu.

S manželkou Goldie si v roce 2018 zahráli v komedii Vánoční kronika manžele Clausovi.

Autor: Karolína Stoczková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články