Teorie velkého třesku: Howard už nemá střih podle kastrolu. Po 14 letech z tohoto hezouna ženy slintají blahem

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Teorie velkeho tresku Howard
Zdroj: Profimedia

Jako jedna z hlavních postav úspěšného sitcomu si americký herec s židovskými kořeny Simon Helberg přišel na pěkný balík peněz. Z roztomilého hezounka se proměnil v atraktivního muže v letech a na své kariéře pracuje i po skončení seriálu.

Simon Maxwell Helberg se narodil před čtyřiceti lety v Kalifornii do židovské rodiny. Dětství strávil na západním pobřeží USA.

Ve volném čase se věnoval bojovým uměním, v karate dokonce získal černý pás už v deseti letech. Perfektně také hraje na piano.

Studium na opačné straně kontinentu

Za studiem umění se vydal na východní pobřeží, do New Yorku, kde navštěvoval prestižní Tisch School of the Arts. Už během studií se začal objevovat v divadle.

Před kamerou debutoval v roce 1999 ve filmu Úspěšný Mumford. Objevoval se také ve skečovém pořadu MADtv.

V roce 2002 přišla první větší role ve filmu Sexy párty, kde se objevil například Ryan Reynolds nebo Tara Reid.

Komik na jedničku

Většího úspěchu se dočkal jako stand-up komik v rámci dua Derek a Simon. Zahrál si také v sitkomech Sabrina – mladá čarodějnice nebo Joey.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Jim Parsons (@therealjimparsons)

Jeho životní role přišla v roce 2007, kdy byl obsazen do role Howarda Wolowitze v sitcomu Teorie velkého třesku.

Tvůrci zpočátku vůbec netušili, že si seriál získá tolik fanoušků, ale s každou další řadou se nabalovali další a další příznivci.

Dvanáct sezón a balík peněz

V roli inženýra Howarda se Simon objevoval dlouhých dvanáct sezón. Otevřely se mu díky tomu dveře k dalším lukrativním filmovým nabídkám a také si také vydělal pěkný balík peněz.

Spekuluje se, že za poslední epizody seriálu inkasoval i dvacet dva milionů korun za jeden díl. Není divu, že poté mohl sobě a své rodině pořídit sídlo v Los Angeles v přepočtu za více než sto padesát milionů.

S manželkou Jocelyn Towne, která je také herečkou, se oženil v roce 2007. Po pěti letech společného života se jim narodila dcera Adeline a o další dva roky později syn Wilder.

Čtyřicátník Simon svůj židovský původ rozhodně nezapře. Ačkoliv mu tvář zdobí vrásky a v tmavých vlasech má nějaké šediny, stále je atraktivním mužem.

Autor: Karolína Stoczková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články