Leonard z Teorie velkého třesku zkrásněl. Po 13 letech se vám z tohoto fešáka budou podlamovat kolena

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Teorie velkeho tersku Leonard
Zdroj: ©CBS/Courtesy Everett Collection

Druhá hvězda světoznámého sitcomu Teorie velkého třesku Johnny Galecki si zde zahrál Leonarda Hofstadtera, nejlepšího kamaráda Sheldona. Nejdříve se jeho herecká kariéra nevyvíjela příliš dobře, dostával menší role, kde nemohl vyniknout. Až role Leonarda jej proslavila. Se kterou kolegyní to během natáčení sitcomu dal dohromady?

Narodil se v roce 1975 v Belgii, v městečku Bree, kde jeho otec sloužil jako člen US Air Force. Po ukončení otcovy služby se celá rodina přestěhovala zpět do USA, do Chicaga.

Už jako malý kluk Johnny toužil stát se hercem. Hrál v malých divadlech a účinkoval v mnoha představeních. Jeho touha se nakonec vyplatila, i když start jeho kariéry byl pozvolný.

Seriály jsou jeho doména

První filmovou roli si Johnny zahrál ve dramatu Time Out for Dad v roce 1987. Později si jej všimli producenti známé komedie Vánoční prázdniny, kteří ho obsadili do role syna Clarka Griswolda, Rustyho.

Větší příležitost se mu naskytla v devadesátých letech, kdy si mohl zahrát přítele dcery hlavní postavy Roseanne ve stejnojmenném seriálu.

Celkem si zahrál v jednadevadesáti epizodách a jednalo se do té doby o největší úspěch jeho kariéry.

Během natáčení se dal dohromady s kolegyní Sarou Gilbert, ta si ale po čase uvědomila, že ve vztahu preferuje ženy a s Johnnym zůstali jen kamarádi.

V roce 1997 sice skončil v seriálu Roseanne, ale otevřely se mu brány do filmového světa, objevil se v komedii Mr. Bean: Největší filmová katastrofa a zahrál si hlavní roli ve známém hororu Tajemství loňského léta.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Johnny Galecki (@sanctionedjohnnygalecki)

Ze sitcomu dokázal udělat hit

I když se nikdy nehlásil ke komunitě gayů, producenti si oblíbili obsazovat ho do rolí, které se pohybují ve světě gayů nebo samy mají odlišnou orientaci. Jednu takovou dostal taky v komedii Všichni moji muži nebo Nahoru, dolů, kde se potkal s hollywoodskou hvězdou Benem Affleckem.

Když stále nepřicházely ty správné role, rozhodl se Johnny vrátit do seriálů.

Objevil se například v sitcomu Jmenuju se Earl. Vrátil se také na divadelní prkna a objevil se ve hře Malý pes jako mužský prostitut.

V této hře exceloval a zaujal také tvůrce seriálu Teorie velkého třesku, kteří Johnnyho obsadili do role počítačového geeka Leonarda, chytrého fyzika a spolubydlícího Sheldona. Herci svými výkony seriál proslavili a ten se stal celosvětovým hitem.

Díky tomu si Johnny přišel na pořádný balík peněz.

Vztahy mu zatím moc nejdou

Během natáčení si padl do oka se svou hereckou kolegyní Kaley Cuoco a začali spolu randit. Před svými seriálovými kolegy svůj vztah skrývali.

Zajímavostí je, že později i v seriálu tvořily postavy, které herci ztvárnili, milostný pár. Bohužel tato láska nevydržela a Johnny s Kaley zůstali pouze přáteli.

Od roku 2018 oficiálně tvořil pár s o třiadvacet let mladší modelkou Alainou Meyer. Loni na podzim se jim narodil syn Avery.

Bohužel pár nedávno ohlásil rozchod, a tak je pětačtyřicetiletá hvězda seriálu opět single. Rozhodně to tak dlouho nezůstane, protože s věkem zraje jako víno.

Autor: Karolína Stoczková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články