Mokří bandité z filmu Sám doma: Podívejte se jak pěkně zestárli. Zarostlý Marv a Harry nahánějí hrůzu i po letech

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
Harry a Marv
Harry a Marv

„Harry, jdu do baráku.“ Tuhle legendární hlášku slýcháme obvykle před Vánoci, kdy jsou populární filmy Sám doma v televizi přehrávány. Mokrý banditi nikdy neměli proti Kevinovi moc šanci, rozhodně se ale proslavili a dodnes na své herecké výkony z filmů vzpomínají s úsměvem.

Harryho charakteristickým znakem byl vždy jeden blyštivý zub. Druhý zloděj Marv je zase nezapomenutelný díky své kudrnaté kštici.

Oba dohromady ale tvoří komické duo, které se nechá porazit osmiletým chlapcem, chránícím dům před vyloupením. Co dělají herci známé dvojice dnes a jak moc se změnili?

Joe Pesci vydal album písní

Podle mnohých má Joe se svojí menší zavalitou postavou a komickým vzhledem předpoklady k tomu, aby hrál padouchy v komediích, kteří nakonec vždy špatně dopadnou.

Zdroj: yausser / CC BY

I když se stane záporákem, nejde ho nemilovat. Málokdo ale ví, že Pesci se dříve živil také hudbou. Pod pseudonymem Joe Ritchie objížděl zemi a vydal také několik alb.

Pesci si zahrál kromě role ve filmu Sám doma ještě ve všech čtyřech dílech Smrtonosné zbraně nebo ve filmu Mafiáni. Ten mu vynesl oscarovou sošku.

V současné době jsme ho mohli vidět v oceňovaném filmu Irčan, za vedlejší roli v něm byl nominovaný na Oscara. Jinak si užívá své lásky ke golfu.

Daniel Stern se stal slavným režisérem

Ani Pesciho filmový parťák Daniel Stern se v posledních letech ve filmech neobjevuje. Jeho prvním filmem, ve kterém si zahrál, byl snímek Breaking away, kde si ho všimli slavní režiséři a obsadili ho později do několika filmů, mezi které patří i Sám doma.

Zdroj: Mingle Media TV / CC BY

Stern se ale jako herec nikdy necítil úplný. Chtěl více řídit, co se bude ve filmech dít, a mít větší slovo v tom, kam se bude snímek ubírat. Svou kariéru proto později přehodnotil a stal se režisérem.

Jeho prvním filmem, který zrežíroval, se stal Rookie of the Year. Po tomto úspěchu si uvědomil, že jako režisér se cítí daleko lépe.

Od té doby už ve filmech nehraje, připomenout si ale můžeme jeho i Joa Pesciho minimálně jednou v roce jako mokré bandity z filmu Sám doma.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články