Seann Wiliam Scott: I když hraje sériové vrahy, navždy bude Stiflerem z Prciček. Už dávno ale nevypadá jako ucho

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
stifler 2
stifler 2

Je až s podivem, že se Seann William Scott nenatáčel po úspěchu této teenage komedie filmy jak na běžícím páse. Představitel šíleného a pudy řízeného Stiflera z komedie Prci, prci, prcičky ale nezmizel z obrazovky. Naposledy si střihl roli sériového vraha.

Seann William Scott je bohužel do jisté míry bitý na paradoxu, že jej tvůrci ztotožňují s rolí Stiflera. Zaškatulkovali si ho jako herce z pubertálních komedií natolik, že mu už zkrátka nedali tolik prostoru. Atraktivního bouřliváka Stiflera jako by nikdo nechtěl zaměstnat, navíc se málo ví, jaký je jeho představitel ve skutečnosti.

Šel mu sport, chtěl ale hrát ve filmech. Za první díl Prciček dostal mizivý honorář

Ačkoliv na střední škole patřil do fotbalového i basketbalového týmu, táhlo ho to k herectví. Proto se rozhodl odstěhovat do Los Angeles. Začínal od píky v televizních reklamách , objevil se v epizodě sitcomu.

Přelom pro něj nastal v roce 1999, kdy byl obsazen do role Stiflera v komedii Prci, prci, prcičky. Film se stal nesmírně úspěšným a i jeho pokračování spadá do snímku, které utvářely popkulturu a na níž vyrostla jedna generace.

Za své první znázornění Stiflera dostal však pouhých osm tisíc dolarů přestože film jich vydělal celosvětově přes dvě stě třicet pět milionů.

Má za sebou i zkušenosti s dabingem, slyšet jsme ho mohli třeba v animovaném filmu Doba ledová.

Zdroj: YouTube

Zahrál si v hororech. Fanoušci v něm pořád vidí Stiflera

Až v roce 2012 si přišel na královské peníze, za film Prci, prci, prcičky: Školní sraz obdržel honorář ve výši pěti milionů dolarů i procenta ze zisku.

Scott se velmi obával toho, že si jej obecenstvo a filmaři zapamatují jen jako herce jedné role nebo člověka, který je schopen ztvárnit jen určitý typ postav.

I proto se objevil například v hororovém filmu Final Destination. Mnohem víc ale zaujal po boku Ashtona Kutchera v komedii Hele vole, kde mám káru?

V posledních době diváky zaujal jako sériový vrah v psychologickém hororu Bloodline, ačkoliv i zde mu umožnilo, že v něm kolikrát viděli vulgárního puberťáka, jenž žije jen pro holky a nechutný humor.

Nyní žije se svou manželkou, designerkou interiérů, a psem. Svůj soukromý život si pečlivě střeží a nemá potřebu se ve společnosti příliš ukazovat. Na roli Stiflera je ale hrdý a užívá si, že mu rozjela hereckou kariéru.

Autor: Šárka Blahoňovská


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články