Hunger Games: Z divoké Katniss je blonďatá kráska. Luk a šípy vyměnila za trochu make-upu

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Hunger Games
Zdroj: Profimedia

Hunger Games je akční thriller na motivy knížek Suzanne Collins. Ačkoli se první díl odvysílal poprvé v roce 2012, dnes jsou někteří z herců téměř k nepoznání. Platí to i o představitelce hlavní postavy Katniss, kterou si ve snímku zahrála Jennifer Lawrence.

Dvanáct dvojic z různých krajů Severní Ameriky je vpuštěno do arény, která je ovládána nejmodernějšími technologiemi. Každý zde bojuje sám za sebe a zvítězit může pouze jeden. Tak by se dal ve zkratce shrnout děj filmu Hunger Games.

Snímek, kde je spojena moderní technologie budoucího světa s divokým bojem o přežití v lese, kde jsou k dispozici pouze omezené suroviny a vlastní mrštnost, je dokonalým požitkem pro milovníky dobrodružství, akce, ale také technického pokroku.

Jennifer Lawrence jako hlavní postava zde hraje Kattnis, dívku, která miluje svou sestru tak moc, že se obětuje a bojuje místo ní o holý život v nehostinné džungli, kde je jejím hlavním přítelem luk s několika šípy.

Přirozený talent

Jennifer Lawrence chtěla hrát už od dětství. Nikdy ale nenavštěvovala žádné kroužky ani nehrála ve školních představeních. Proto bylo velkým překvapením, když prošla castingem pro televizní seriál Pearsonovi v roce 2007.

Za svůj výkon byla odměněna cenou Young Artist Award v kategorii nejlepší mladá herečka. Později se začala angažovat i v dalších filmech a seriálech. V roce 2010 nastal velký průlom v její kariéře.

Jennifer Lawrence

Zdroj: Kathy Hutchins / Shutterstock.com

Zahrála si ve filmu Do morku kosti, ve kterém ztvárnila postavu sedmnáctileté Ree Dolly. O dva roky později přišla nabídka na hlavní postavu ve filmech Hunger Games, kterou s vděčností přijala.

Z divošky krasavicí

V Hunger Games byla Jennifer Lawrence jen obyčejnou dívkou s delšími vlasy, většinou zpocenými nebo přilepenými k čelu vodou, ve které se právě vykoupala. Nehostinné podmínky džungle jí na tváři zanechaly nejednu jizvu.

Její oblečení bylo uzpůsobeno pobytu v přírodě a dámu připomínala jen minimálně. Přesto se stala dokonalým symbolem dívky, která se umí prát lépe než kdejaký chlap a v lukostřelbě všechny překoná.

Právě její divoká povaha i vzhled přilákaly fanoušky filmu, kteří si mohli vychutnat Kattnis jako divokou a nespoutanou hrdinku bojující o holý život.

Dnes, jen devět let po odvysílání premiéry prvního dílu, je Jennifer Lawrence úplně jiná. Vyrostla z dívky v ženu, změnila barvu vlasů a decentní líčení z ní dělá krásku k pohledání.

Blondýnka s velkýma modrýma očima je sice na první pohled herečkou, která si zahrála v Hunger Games hlavní roli, na druhou stranu je ale vidět, že se v lecčem změnila.

Pro mnohé fanoušky ale nikdy nebude dámou, která žije městský život. Většina z nás ji bude ještě dlouhé roky vnímat jako divokou a nespoutanou Katniss, dívku, která bojovala o život.

Zdroj: wikipedia.org, ČSFD, IMDb
Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články