Hra o trůny: Mocný válečník Khal Drogo je dnes k nepoznání. Po 10 letech vám už hrůzu nenažene

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Khal Drogo Hra o truny
Zdroj: Profimedia

Jason Momoa je herec, model a producent z amerického ostrovního státu Havaj. Než se stal hercem, svoji kariéru zahájil jako model. Proslavil se rolemi v televizních seriálech Pobřežní hlídka či Hvězdná brána: Atlantida. Největší sláva přišla s rolí nejmocnějšího válečníka Khala Droga v televizním seriálu Hra o trůny.

Seriál přilákal nejvíce diváků v historii HBO. Značně tak zvýšil jeho popularitu, čímž upoutal pozornost producentů i diváků a posunul Jasonovu kariéru na další úroveň. A to i přes to, že jeho postava zemřela již v první sérii.

Joseph Jason Namakaeha Momoa se narodil do rodiny umělců v roce 1979 v Honolulu na Havaji. Matka byla fotografka, otec malíř. S matkou však žil v Norwolku v Iowě, kde studoval na biologii.

Nejkrásnější muž Havaje

V roce 1998 ho objevil módní návrhář Takeo Kobayashi, který ho dostal k modelingu. Díky atraktivnímu vzhledu a urostlé postavě byl Jason brzy na vrcholu modelingové kariéry.

O rok později se stal havajským modelem roku. Vystupoval na několika prestižních módních přehlídkách. Předváděl i pro Louise Vuittona.

V roce 1999 získal roli v televizním seriálu Pobřežní hlídka. Poté, co show v roce 2001 skončila, si Momoa dal přestávku a cestoval po světě.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Jason Momoa Scenes (@jasonmomo.a)

Velmi ho zaujaly principy budhismu, se kterými se seznámil v Tibetu. Naštěstí se do světa herectví vrátil.

K dalším filmovým rolím mu otevřela cestu titulní role ve snímku Barbar Conan. Následovaly filmy jako Cesta do Palomy, kterou i sám režíroval, Doupě vlků, Jedna mezi oči či Sugar Mountain. Zazářil jako Aquaman ve filmu Batman vs. Superman: Úsvit spravedlnosti.

Aquaman se o dva roky později dočkal i samostatného snímku. Na příští rok se chystá jeho pokračování.

Dredy musely dolů

Popularitu mu zvýšila i role Ronona Dexe ve sci-fi seriálu Hvězdná brána: Atlantida, pro který se musel učit bojová umění.

Jeho postava nosila těžké dredy, ty si však musel herec po strašných bolestech hlavy a krku nechat ostříhat. Poté už je měl pouze jako paruku.

Láska na první pohled

V roce 2005 se Jason seznámil s herečkou Lisou Bonet. Lisa je exmanželkou zpěváka Lennyho Kravitze. S ním má dceru Zoë, též herečku.

V roce 2007 se Jasonovi a Lise narodila dcera Lila Iolani. O rok později pár přivítal i syna Nakoa-Wolfa Manakauapo Namakaeha. Svatba se konala až v roce 2017 a obřad byl tajný.

Typickou jizvu patrnou nad levým okem herec získal v roce 2008 při bitce v hollywoodské kavárně. Při potyčce byl zraněn pivní sklenicí. Zranění si vyžádalo přes sto stehů.

Stejně jako postupující věk mu ani jizva na kráse neubírá, ba naopak. Posuďte sami.

Autor: Michaela Pauerová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články