Málokdo si pořídí mazlíčka, který mu přeroste doslova přes hlavu. Tyrion ze seriálu Hra o trůny si jednoho adoptoval

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
Peter Dinklage 1
Peter Dinklage 1

Hvězda Hry o trůny Peter Dinklage má jasno. Nekupuj, adoptuj! Velký milovník psů a ochránce zvířat se po ulicích rád prochází se svou rodinou a psím kamarádem Kevinem, jehož adoptoval. Miluje ho tak moc, že v roce 2011 dokonce ve své řeči při přebírání ceny Emmy ze srdce děkoval člověku, který mu ho právě hlídal.

„Prosím, prosím, pokud hodláte do své rodiny přivést psa, ujistěte se, že jste připraveni na tak obrovskou odpovědnost, a nezapomeňte si vždy adoptovat z útulku,“ řekl seriálový Tyrion Lannister.

Fanoušci seriálu chtěli mít doma svého zlovlka, přitom útulky jsou plné

Výrok šel na adresu lidí, kteří si po úspěchu Hry o trůny začali hromadně pořizovat psy plemene husky a podobné ve snaze mít doma zvíře připomínající zlovlka ze seriálu.

Herec jakožto dlouholetý vegetarián a chovatel psů nerad vidí, když si lidé kupují psí miláčky, zatímco útulky jsou přeplněné zvířaty, které čekají na nový domov.

I z tohoto důvodu se spojil s organizací PETA v osvětovém programu, jenž propaguje adopci.

Dinklage rozhodně nemá nic proti čistokrevným psům, jde mu spíše o fanoušky, kteří si o péči o tyto psy nic nezjistí a velmi brzy přijdou na to, že je nezvládají. Tato zvířata nekončí nikde jinde než právě v útulku.

Zdroj: Profimedia

Není to poprvé, co popularita nějakého filmu či seriálu způsobila boom v nákupu určitého plemene psů.

PETA zaznamenala vyšší nákupy čivav po úspěchu snímku Pravá blondýnka s Reese Witherspoon, dalmatinů díky rodinné komedii 101 dalmatinů či mopsů, kteří si zahráli ve filmu Muži v černém.

Po těchto plemenech sice vzrostla poptávka, ale zároveň se mnohem více začala objevovat právě v útulcích kvůli páníčkům, kteří se o ně nedokázali starat.

Jeho pes ho svou výškou dohání

Sám Dinklage, který trpí achondroplazií a je vysoký jen něco málo přes sto třicet centimetrů, svého psa adoptoval.

Jmenuje se Kevin a svou výškou ho docela dohání. Když si stoupne na zadní, je větší než jeho páníček.

Kromě toho, že je majitelem svého milovaného psa, fandí herec také organizacím Farm Sanctuary’s Walk for Farm Animals a Cruelty Free International.

Dinklage má za sebou velké množství filmových i televizních rolí, mimo Hru o trůny jsme ho mohli vidět třeba ve filmu Přednosta z roku 2003, za nějž získal několik nominací a ocenění, Letopisy Narnie: Princ Kaspian, X-Men: Budoucí minulost či Avengers: Infinity War.

Autor: Šárka Blahoňovská


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články