Dr. House: Doktorka Cuddyová by vás svou přísností zkrotila i dnes. Ukážeme vám, jak vypadá

od Nikola Jaroschová
< 1 minuta čtení
lisa edelstein
Zdroj: Profimedia

Doktorka Lisa Cuddyová ze slavného seriálu Dr. House je pravděpodobně nejúspěšnější rolí herečky Lisy Edelstein. Věčný mrzout a lékařský génius Dr. Gregory House pod její taktovkou vždy pookřál, a platilo by to i dnes. Lisa je stále pořádná kost.

Lisa Edelstein se narodila do židovské rodiny v Bostonu v roce 1967. Tatínek je dětský lékař a maminka herečka. Právě díky ní se Lisa dostala k filmu. V New Yorku vystudovala herectví a divadlo.

Jako herečka začínala v seriálech Pohotovost, Fraiser nebo Jsem do tebe blázen. Větší filmová role přišla v devadesátých letech s filmovým hitem Lepší už to nebude. Tam hrála po boku takových hvězd jako Jack Nicholson nebo Helen Hunt.

Vidět jste ji mohli i ve filmech Po čem ženy touží s Melem Gibsonem, Bláznivá školka s Eddiem Murphym nebo v romantické komedii Rabín, kněz a krásná blondýna s Benem Stillerem a Edwardem Nortonem.

Role šitá jak na míru

Svou osudovou životní roli získala v roce 2004. Seriál Dr. House se dočkal osmi řad a celkem 177 epizod. Lisa se konečně dočkala sláva, kterou ji mohli kolegyně z branže závidět. Role Lisy Cuddyové byl jak šitá na míru Lise Edelstein.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Lisa Edelstein (@lisaedelstein)

V doktorském seriálu si zahrála ředitelku nemocnice, ve které Dr. House v pořádní Hugha Laurieho pracuje.

V poslední sérii se už neobjevila, ale do paměti diváku se vryla jako přísná ředitelka, která krotila věčného morouse Gregoryho House.

Udržuje se pohybem a stravou

Ve svých pětapadesáti letech vypadá stále perfektně. Postavu si udržuje pravidelným cvičení jógy a zdravou stravou. Je vegetariánka a bojuje za ochranu zvířat. Dokonce pro organizaci Peta nafotila sexy snímky. Výtěžek šel na ochranu zvířat.

S manželem Robertem Russel se brali v roce 2014, je bezdětná.

Zdroj: Topky.sk
Autor: Naďa Brožová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články