Doktor z hor už dávno nemusel být mezi námi. Takto dnes vypadá herec, kterého postihlo velké neštěstí

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
doktor z hor
doktor z hor

Gerhart Lippert se narodil do rodiny malíře a pianistky. Vystudoval herectví a brzy propadl divadlu, získal angažmá ve Vídni, Düsseldorfu, Berlíně i Mnichově, zkrátka ho to táhlo na prkna, která znamenají svět. Miláčkem žen se stal poté, co se v devadesátých letech začal objevovat na obrazovkách coby Doktor z hor.

Když mu bylo šestnáct let, získal roli Vinnetoua v Bad Segebergu. To odstartovalo jeho hereckou kariéru.

Natočil šedesát epizod Doktora z hor

V celém Německu se stal známým v šedesátých letech, kdy se dostal do televizního dobrodružného seriálu Alarm in der Berge. Odsud to byl jen krůček do dalších filmů a seriálů, v nich působil po celá sedmdesátá a osmdesátá léta.

Jeho největší hit se však zrodil až v roce 1993, kdy se poprvé objevil na televizních obrazovkách jako Doktor z hor.

Postavou přívětivého lékaře okouzlil zejména příslušnice opačného pohlaví. Natočil celkem šedesát epizod.

V seriálu skončil na svou vlastní prosbu. Jako všemi milovaný doktor zemřel hrdinsky, když ho zavalila lavina.

Objevil se také v několika filmech na motivy Rosamunde Pilcher, ten poslední se jmenoval Šípy lásky a byl uveden před dvanácti lety.

Zdroj: Profimedia

Skončil na jednotce intenzivní péče s roztříštěnou lebkou

V únoru 2012 spadl Lippert ve svém domě v Kufsteinu ze schodů. Utrpěl vážné zranění hlavy, měl roztříštěnou lebku. Z neštěstí se zotavil pomalu. Dlouhé dny strávil v nemocnici na jednotce intenzivní péče v umělém spánku.

Za svůj život se třikrát oženil. V současnosti žije se zpěvačkou Marií Neuhaus na úpatí hor, čímž tak trochu připomíná svou nejznámější roli. Herectví už pověsil na hřebík a užívá si klidného života.

Je rovněž blázen do hudby, v předvánoční době rád pořádá různé akce, na nichž zaměstnává lidové muzikanty. Sám je rámuje různými svátečně laděnými příběhy.

Autor: Alice Konopásková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články