Podívejte se, jak ve skutečnosti vypadá strašidelný Freddy Krueger z hororu Noční můra v Elm Street

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
freddy krueger
freddy krueger

Asi každý z nás si vybaví děsivou postavu psychopatického vraha Fredyho Krugera s ohořelou tváří, která zabíjí v nočních můrách bezbranných dětí. Letos už to bude třicet šest let od premiéry prvního dílu Noční můry z Elm Street. Jak dnes vypadá a co dnes dělá hlavní představitel Robert Englund?

Robert se narodil v roce 1947 v kalifornském městě Glendal. Už od dvanácti let se věnoval herectví, které vystudoval na michiganské Oakland University.

Nejprve hrál především na divadelních prknech, poté ho ale oslovilo filmové plátno. Své první filmové role se dočkal až ve svých dvaceti sedmi letech ve filmu Buster and Billie.

Objevil se v několika dalších snímcích, zatím šlo ale jen o vedlejší role nebo filmové „štěky“.

Masový vrah dětí jako životní role

Zlom přišel v roce 1984, kdy Robert získal roli masového vraha dětí z Elm Street Freddyho Kruegera. Film se stal obrovským hitem a rok na to bylo natočeno pokračování.

Horor se stal natolik kultovním, že do roku 1991 vzniklo šest dalších dílu včetně dvacetidílného seriálu Freddyho noční můry.

Zdroj: Paula R. Lively from Zanesville / CC BY

Freddym už napořád

Ve filmu Freddy vs. Jason z roku 2003 čekal Freddyho Kruegera alias Roberta Englunda návrat na filmová plátna. Tentokrát se utkal se slavným vrahem Jasonem Voorheesem z neméně známé hororové série Pátek třináctého.

V USA byl snímek natolik úspěšný, že vydělal za první víkend svého uvedení do kin třicet šest milionů dolarů.

Ačkoliv si Robert zahrál ve více než stovce filmů a seriálů, jako Myšlenky zločince, Sběratelé kostí či Goldbergovi, milovníci hororových snímků si ho budou navždy pamatovat jako děsivého Freddyho Kruegera z Noční můry v Elm Street.

Proto je stále zván na různé comic cony, kde na fanoušky vyplazuje svůj děsivý jazyk podobně, jako tomu bylo ve filmu. Vzpomeňme například na legendární scénu s telefonním sluchátkem.

Autor: Adéla Vocetková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články