Dempsey a Makepeaceová: On už není tím fešákem a ona vám vytře zrak. Po 35 letech vypadají jako otec s dcerou

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Dempsey a Makepeaceova
Zdroj: Profimedia

Americký herec, kterého proslavila hlavní role v seriálu Dempsey a Makepeaceová, měl těžký život už od narození. Postupně si budoval cestu vzhůru, až se mu tvrdá práce vyplatila a stal se uznávaným hercem. Která žena se mu stala osudovou a jak dnes vypadá?

Michael Brandon se narodil do velmi chudých poměrů v roce 1945 v New Yorku a jeho rodiče neměli moc příležitostí dát synovi pořádné vzdělání, které by mu zajistilo dobré živobytí.

Jediné, co od rodičů pravidelně dostával, byl lístek do kina. Do filmu se zamiloval a rozhodl se, že chce být hercem.

Komplikované začátky

Cestu ke slávě si ale musel vydláždit sám. Zpočátku byl dítětem ulice. Stal se součástí pouličního gangu a nevypadalo to, že se někdy dostane ze spárů velkoměsta a místní komunity.

Až jeho pozdější přítelkyně Kim Novak ho donutila, aby si věřil a dal se na herectví.

Michael přítelkyni poslechl a z ušetřených peněz z brigády v kadeřnictví si zaplatil kurzy herectví.

Po absolvování kurzů se mu podařilo prosadit nejdříve na Broadwayi a hned poté přišla velká role, která jej posunula mezi herecké špičky.

Zdroj: Featureflash Photo Agency / Shutterstock.com

Seriálový úspěch na všech frontách

Dostalo se mu nabídky hlavní role v seriálu Dempsey a Makepeaceová. Roli získal a naprosto v ní exceloval. Spolu s Glynis Barber odehráli třicet epizod tohoto seriálu během tří let. Seriál se stal světoznámým a herci spolu s ním.

Po úspěchu v seriálu přicházely další role, a to jak seriálové, tak filmové. Zahrál si například ve filmu Hawking a Captain America: První Avenger nebo také v seriálech JAG a Ally McBealová.

Byl aktivní i v divadle, kde účinkoval dokonce i v operách. Svůj známý hlas propůjčil pohádce pro děti Lokomotiva Tomáš, kterou namlouval dlouhých devět let.

Ještě předtím, než se stal seriálovou hvězdou, byl ženatý s herečkou Lindsay Wagner.

Manželství ale vydrželo jen tři roky. Během natáčení slavného seriálu si hlavní představitelé k sobě našli cestu i v soukromí.

Získal srdce své kolegyně

Zprvu sice Glynis Barber, představitelce Harriet Makepeaceové, Michael lezl na nervy svou hlučností a připadal jí namyšlený. Po natočení třiceti epizod si zvykla, a navíc se do něj zamilovala.

Jenže tolik společně stráveného času si žádalo i oddech, takže se na chvíli rozešli, ale v roce 1989 se dali znovu dohromady. O rok později se jim narodil syn Alex.

V současné době si Michael užívá zaslouženého odpočinku od nabitého hereckého programu. Ve svých sedmdesáti pěti letech je ale stále aktivní v soukromí a dokazuje, že věk je opravdu jen číslo.

S manželkou Glynis totiž vypadají pořád skvěle jako před pětatřiceti lety. Společně tráví čas s rodinou, pořádají party a Michael je aktivní i na sociálních sítích, kde pravidelně komentuje aktuální dění ve světě.

Autor: Karolína Stoczková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články