Ducky z NCIS byl v mládí pořádný kus. Na fotografii před 53 lety vypadá jako tajný sen každé ženy

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
NCIS Ducky
NCIS Ducky

Největší slávy se původem britský herec David McCallum dočkal až ve svých šedesáti letech díky seriálu Námořní vyšetřovací služba. Málokdo ví, že v šedesátých letech byl idolem mnoha žen. Zřejmě to s nimi ale úplně neuměl, protože mu první žena utekla za kolegou.

Narodil se ve Skotsku v roce 1933, ale v deseti letech s rodiči přesídlil do Londýna. Otec tam dostal práci jako řídící filharmonického orchestru.

Bohužel se to stalo v období druhé světové války, a proto se s maminkou brzy přesunul zpátky do Skotska.

Válka ani vojna ho nezastavily

I přes peripetie způsobené válkou ho rodiče podporovali ve hře na hoboj a David se připravoval na hudební kariéru. Získal stipendium na prestižní londýnské škole, už během studií pracoval v rádiu BBC a začal se angažovat také v divadle.

Rozjetou kariéru mu v osmnácti letech přerušila vojna, ale po ní se znovu vrátil k herectví.

Absolvoval Královskou akademii dramatických umění v Londýně a koncem šedesátých let se začal objevovat na filmovém plátně.

Nevydařené manželství

V roce 1957 se oženil s hereckou kolegyní Jill Ireland a společně vychovávali tři syny, Paula, Jasona a Valentina. Jason byl adoptovaný a v roce 1989 zemřel na předávkování drogami.

Zdroj: Profimedia

Za konec manželství si David tak trochu může sám, protože to byl právě on, kdo Jill seznámil s Charlesem Bronsonem, který se stal jejím druhým manželem.

Ani David ale dlouho sám nezůstal. Rok po rozvodu skočil do chomoutu znovu. S manželkou Katherine žije dodnes a mají spolu syna Petera a dceru Sophii.

Více než ve filmech se David proslavil v seriálech. V šedesátých letech byl hvězdou amerického seriálu The Man from U.N.C.L.E. Jako ruský agent Illya Kuryakin se stal idolem žen své doby.

Proslavil se jako doktor

Největšího úspěchu se dočkal až v roce 2003 s příchodem seriálu Námořní vyšetřovací služba.

Ačkoliv mu už bylo úctyhodných sedmdesát let, jako hlavní lékař Donald Ducky Mallard se stal jednou z nejoblíbenějších postav seriálu a objevuje se v něm dodnes.

Dřívější idol žen pořádně zestárl, letos oslavil už osmdesáté sedmé narozeniny. S manželkou žije v New Yorku a v době natáčení Námořní vyšetřovací služby se přesouvá do slunné Kalifornie.

Autor: Karolína Stoczková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články