Big Ben: Léta bojuje se zákeřnou nemocí, přesto se loni oženil. Podívejte se, jak dnes vypadá legendární tlouštík

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
big ben
Zdroj: Profimedia

Německý kriminální seriál zažíval velkou vlnu slávy. Začal se vysílat v roce 1996 a hlavní roli komisaře Bena Berghammera hrál Ottfried Fischer. Jak dnes proslulý Big Ben vypadá a jaké choroby ho v sedmašedesáti letech trápí?

Ottfried Fischer se narodil v listopadu roku 1953 v Dolním Bavorsku. Začal studovat právnickou fakultu, ale ze studií odešel a s přáteli se pustil do zakládání divadelního spolku Hinterhoftheater.

Byl považován za komika, jakými dnes jsou představitelé stand-up show. On tu první měl už v roce 1989.

Kriminálky ho proslavily

Přelom v jeho kariéře nastal, když získal roli komisaře Bena Berghammera v seriálu Big Ben. Natáčení začalo v roce 1995 a o rok později se seriál dočkal své premiéry.

Natáčení probíhalo až do roku 2009 a za čtrnáct let vzniklo 69 dílů.

ottfried fischer

Zdroj: Profimedia

Už během natáčení Big Bena se rozjel další kriminální seriál Otec Braun. Ten se natáčel od roku 2003 opět s Ottfriedem Fischerem v hlavní roli.

Za tyto role dostal řadu německých ocenění a seriál se těšil velkému zájmu nejen v Německu, ale třeba i u nás.

Dlouhodobě ho trápí zdraví

V roce 2015 se objevil třeba v televizním filmu Hanna Hellman – Der Ruf der Berge. Od roku 2008 má diagnostikovanou Parkinsonovu chorobu. Statečně s ní bojuje a nevylučuje, že by si ještě někdy zahrál. Objevil se také v několika televizních pořadech.

Radost mu v osobním životě dělá hlavně láska. Po nevydařeném prvním manželství, které trvalo šestnáct let, si vloni vzal dlouholetou partnerku Simone Brandlmeier.

Zdroj: ANSPress Society News
Autor: Naďa Brožová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články