Zdrcená Jana varuje: Nikdy se nedostaňte do takové situace. Musím se rozhodnout, nejspíš zničím dvě rodiny

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Zena zdrcena
Zdroj: Shutterstock

Naše čtenářka Jana se dostala do hodně nepříjemné životní situace. Rozhodla se o své zkušenosti napsat a poradit ostatním, aby se nikdy nedostali do podobných potíží. Je si vědoma toho, že situaci musí vyřešit, a to co nejdříve. Zároveň se ale bojí následků, které bude mít její rozhodnutí hned pro dvě rodiny.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

Začalo to vlastně docela nevinně. Jana se cítila osamělá. Její manžel, který jezdí kamionem, byl často pryč a svoji ženu nechával doma jen s dětmi. Jenže Janě chyběla pozornost muže. Tu nakonec našla u svého švagra. Zpočátku nešlo o nic nekalého.

Byly věci, na které jsem nestačila

Janin manžel Patrik jezdí kamionem už mnoho let. Za ty roky se Jana naučila, že si musí poradit. Na domácnost i děti zůstala sama.

Přiznala, že jsou věci, na které nestačila. Tehdy litovala, že svého manžela nechala i nadále jezdit dlouhé cesty, ačkoli dávno měli děti a bylo ho doma potřeba.

Cítila jsem se sama

„Častokrát se stávalo, že když děti večer usnuly, seděla jsem sama v obýváku u televize a chybělo mi pohlazení od manžela,“ netají se pisatelka.

Peněz z manželova povolání ale bylo více než dost, proto i nadále souhlasila s tím, že se kamionové dopravy nevzdá. Děti rostly, začaly mít jiné plány a Jana byla ještě více sama.

Občas pomohl a zaskočil za manžela

Ve chvílích, kdy si Jana nevěděla rady, se obracela na bratra svého manžela. O pět let mladší švagr Jonáš byl vždycky po ruce. Tu a tam si ho Jana pozvala k sobě domů, aby opravil tohle či tamto.

„Nevnímala jsem jeho pomoc jinak než jako pomoc v rodině,“ přiznává Jana. „Nejednou se zdržel a dali jsme si třeba víno, vždycky to ale bylo ve vší slušnosti,“ dodává.

Jednoho večera to ale mezi dvojící zajiskřilo natolik, že podlehli vášni a strávili spolu noc. To byl začátek jejich tajného románku.

Dávala jsem to za vinu manželovi

Jana si vyčítala, co se stalo. Se švagrem se začala vídat stále častěji, ačkoli oba věděli, že dělají chybu. Někdy to Jana vyčítala sobě, jindy své chování dávala za vinu manželovi.

„Byl pořád pryč, vlastně mě k tomu dohnal,“ snaží se omluvit své jednání. „S Jonášem jsme tomu oba propadli, i když jsme věděli, že je to špatně,“ přiznává.

Když to udělám, zničím dvě rodiny

Románek mezi Janou a Jonášem se táhne už půl roku. Jana je v tom až po uši a ví, že se musí rozhodnout. Buď všem řekne, že se do švagra zamilovala, nebo ho ze svého života úplně odřízne.

„Musím se rozhodnout,“ uvědomuje si Jana. „Srdce mě táhne k Jonášovi, ale když to udělám, zničím dvě rodiny. Jak svoji, tak jeho,“ uvažuje.

Jana napsala, že je nešťastná a ze situace doslova zdrcená. Neví si rady, jak situaci vyřešit. Bojí se následků a rozhodnutí stále odkládá.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články