Simona (33): Viděla jsem kamarádovu manželku dělat něco nehorázného. Od té doby se jí štítím

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Zena manzelka kamarada
Zdroj: Shutterstock

Simona a její přítel se pravidelně vídají se známými. S kamarádem Radkem se zná už dlouho a jeho manželka jí přišla zpočátku sympatická. Jenomže od jisté doby se to změnilo. Najednou k ní Simona cítí odpor. A to i přesto, že oba muži jí to tak trochu vyčítají.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

„Některé věci by se zkrátka dělat neměly. Nebo minimálně ne v dospělosti. Malé děti mají celou řadu zlozvyků, ale učíme je, aby s nimi přestaly. Když jsem tehdy viděla, co Renata dělá, zvedl se mi žaludek,“ píše Simona.

„Kamarád Radek i můj manžel Matěj mi vyčítají, že jsem kvůli takové prkotině na Renatu změnila názor. Ale já zkrátka nemůžu jinak. Kdykoli s ní jdeme ven, myslím na to, co udělala. A je mi z toho špatně.“

Prsty v nose bych ještě zvládla

Podle Simony se v dospělosti pravděpodobně hodně lidí šťourá v nose. I ona přiznává, že ji občas nos svědí. Jenomže by se to podle ní mělo dělat doma a s důkladným umytím rukou.

„Šli jsme tehdy na tenis. A když kluci odešli do šatny, já jsem se otočila směrem k Renatě a viděla jsem, jak si prsty strká snad až do mozku. Když si mě všimla, ani se neobtěžovala přestat,“ popisuje Simona.

Když si pak navíc Renata myslela, že už se Simona nedívá, to, co z nosu vytáhla, si strčila do úst. Simona si chvíli myslela, že půjde zvracet. „Opravdu se mi v té chvíli zvedl žaludek jako snad nikdy,“ píše.

Celý den pak čtenářka podle svých slov nedokázala myslet na nic jiného, a dokonce i Matěj s Radkem si všimli, že se něco děje. Když se ptali, o co jde, nedokázala jim to před Renatou říci.

„Až doma jsem se svěřila Matějovi. Ten napsal Radkovi, co se stalo. Pole nich si Renata ani nevšimla, že se k ní chovám nějak odtažitě. Oba mi navíc řekli, že z toho nemám dělat drama.“

Už jí nikdy nepodám ruku

I když Simona i nadále chodí s ostatními ven, snaží se vyvarovat se jakéhokoli fyzického kontaktu s Renatou. Nikdo jí neřekl, proč se jí štítí a po hře tenisu jí nepodá ruku, zdá se ale, že jí to moc nevadí.

„Dříve jsme se objímaly pokaždé, když jsme se potkaly. Nebo si podaly ruku na potvrzení dobré hry. Ale to je už minulost. Sice ji mám stále nějakým způsobem ráda, trávím s ní čas a bavím se, ale štítím se jí,“ popisuje čtenářka.

Přitom Radek i Matěj mají pocit, že z toho zbytečně dělá drama a že změnila názor na kamarádku kvůli naprostému nesmyslu. „Několikrát mi řekli, abych se přes to přenesla. Ale copak to jde?

Kdykoli ji vidím, vzpomenu si, co si tehdy dala k odpolední svačině. A jak říkám, u dítěte bych to pochopila, ale že nikdo nenaučil slušnému chování dospělou ženu, a že jí to její manžel dokáže tolerovat, to nechápu.

Simona dodává, že se sice snaží Renatě vyhýbat, rozhodně by ji ale nechtěla vyškrtnout ze svého života. „Je to skvělá ženská. Jenom je zkrátka nechutná. Můžu se s ní bavit, můžu se s ní přátelit, ale fyzický kontakt už je zkrátka moc.“

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články