Zdeněk (59): Moje žena má problém, který se musí řešit. Dělá nám ostudu, kudy chodí

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz duchodce
muz duchodce

Zdeněk nyní řeší velmi nepříjemnou situaci. Kvůli své ženě má totiž z ostudy kabát a na vesnici, kde již roky žije, se dostal do řečí. Uvědomuje si, že jeho žena má problém, který by se měl začít řešit. Dokud si ale sama neuvědomí, že je něco špatně, těžko ho poslechne a začne s tím něco dělat.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře, který nám jej zaslal pomocí e-mailu. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Kvůli manželčině problému je Zdeněk opravdu nešťastný. Nikdo by se nechtěl stát terčem posměchu sousedů, které zná už tolik let. Bohužel přesně tohle se mu právě teď děje.

Nevěřil jsem, že by to mohla být pravda

Už je to nějaký pátek, co za Zdeňkem přišel jeho soused a citlivě si mu postěžoval, že mu jeho žena ukradla sošku ze skalky.

„Valil jsem na něho oči, když mi to říkal,“ vzpomíná Zdeněk. „Nechtěl jsem mu to věřit, proč by to měla moje žena zapotřebí?“

Sousedovo obvinění ale Zdeňkovi nedalo spát. Ačkoli tomu nevěřil, protože si neuměl představit, že by toho jeho žena byla schopná, stále na to musel myslet.

Další podezření padlo na hlavu mojí ženy

„Zanedlouho poté si mě odchytila kamarádka mojí ženy, která bydlí ve stejné vesnici jako my,“ pokračuje Zdeněk. „Tvrdila mi, že se jí po návštěvě mé ženy ztratilo těžítko.“

Zdeněk z toho byl špatný. Bylo to už podruhé, co jeho manželku někdo obvinil z krádeže. Stále se snažil být na její straně, ale stále častěji ho přemáhal pocit, že je to možná pravda.

„Omluvil jsem se za svoji ženu a před sousedkou předstíral, že to těžítko třeba jen někam založila,“ vysvětluje. „V hlavě mi to ale šrotovalo.“

Lidé si o nás začali povídat

Zdeněk se v e-mailu rozepsal o tom, že si o nich lidé na vesnici začali povídat. Mezi sousedy se zkrátka nic neutají, natož velká věc, jako je podezření, že někdo krade.

„Nebylo mi příjemné, když si na nás začali ukazovat a šeptat si,“ popisuje Zdeněk. „Navíc se přidala další podezření, že moje žena to či ono někde odcizila,“ dodává.

Tehdy se rozhodl svoji manželku konfrontovat. Ta ale všechno popřela. Tvrdila, že nic z toho v žádném případě neudělala. A Zdeněk své ženě uvěřil.

Našel jsem doma bednu s věcmi, které nejsou naše

„Nedávno jsem uklízel na půdě a našel jsem bednu, která byla plná všelijakých věcí,“ dozvídáme se od Zdeňka. Nebyly naše, navíc jsem mezi nimi poznal předměty, o kterých lidé tvrdili, že se jim po návštěvě mojí ženy ztratily,“ dodává.

Došlo mu, že měli pravdu. Jeho manželka má skutečně problém. Zdeněk si uvědomil, že by se tento problém měl začít co nejdříve řešit, ale u své ženy nepochodil.

„Ona si neuvědomuje, že je nemocná,“ zoufá si Zdeněk. „Nechce nic řešit. Dokud sama neuzná, že to, co provádí, je špatně, jsem bezmocný,“ stěžuje si nešťastně.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články