Jan (42): Nevím, jak jí říct, že náš vztah je založen na propracované lži. Vyrazí se mnou dveře

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz smutny scaled
Zdroj: Shutterstock

Bylo to tak rychlé, že Jan nestihl pomýšlet na důsledky a do vztahu s pohlednou Libuší se vrhl doslova po hlavě. Seznámili se před rokem a půl na letišti, když se Jan vracel z Kanady. Netrvalo to dlouho a začali spolu bydlet. Vzali to opravdu hopem.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Jan ale ví, že to byla chyba. Nevracel se do České republiky proto, aby si zde někoho našel, natož pak, aby navázal vztah se vším všudy. Jenže se to stalo a on nyní řeší nepříjemné dilema. Přiznat se, nebo nadále mlčet?

Vrazila do mě na letišti a polila mě kávou

S Libuší jsem se seznámil tak trochu jako v nějakém filmu, co mají ženy tak rády – na letišti do mě vrazila zahleděná do telefonu.

Shodou okolností jsem si zrovna koupil kávu, kterou jsem na sebe do poslední kapky vylil. Prostě taková ta klasika, jak to v těch filmech bývá.

Libuše se mi nabídla, že mi zaplatí čistírnu, dokonce navrhovala, abychom z letiště hned jeli společně. Nechal jsem se strhnout okamžikem, a především její krásou – byla to vážně krásná žena, tak jsem neřekl ne a skutečně jsme odjeli spolu.

Neplánoval jsem to. Prostě se to stalo

Aniž bych nad tím přemýšlel, vrhl jsem se do vztahu s Libuší po hlavě. I ona viditelně projevovala zájem, sympatie byly vzájemné.

Netrvalo to dlouho a už jsme spolu bydleli. Užíval jsem si ty první týdny a měsíce jako v opojení. Něco takového jsem ještě nikdy nezažil – možná proto jsem nepřemýšlel nad následky.

Až po pár měsících mi došlo, co jsem vlastně udělal. Založil jsem vztah na lži a vědomě podváděl ženu, která mi věřila a která mě milovala.

Už je to rok a půl, co své přítelkyni lžu. Měl bych přiznat pravdu?

Všechno mezi námi bylo tak rychlé a intenzivní, že jsem úplně zapomněl na pravý důvod, proč jsem se po patnácti letech v Kanadě vrátil zpět.

Měl jsem tam rodinu. Manželku a dvě děti. S mojí ženou to ale nebylo zrovna šťastné, oba dva jsme to cítili a já se rozhodl, že se vrátím zpět do Česka.

Stále jsem ale ženatý. S manželkou, která žije v Kanadě i s dětmi, jsme nadále v kontaktu, což samozřejmě před Libuší tajím. Nyní si pohrávám s otázkou, zda bych jí měl říci pravdu, nebo raději nadále mlčet.

Bojím se, co se stane, když řeknu pravdu

Libuši miluji a vím, že ona miluje mě. S mojí ženou to dávno nemá smysl, to víme oba dva a vracet se k sobě nehodláme. Jen ještě ani jeden z nás neudělal ten první krok, aby podal žádost o rozvod.

Nevím, jak bych měl Libuši přiznat, že je náš vztah založený na tak obrovské lži. Bojím se toho, co by následovalo, pokud by se pravdu dozvěděla.

Co kdyby mě opustila? Zasloužil bych si to, to vím dobře, ale neumím si představit žít bez ní. Opravdu mi na ní záleží, ačkoli si uvědomuji, že se k ní nechovám fér.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články