Zdeněk (39): S manželkou jsme jako oheň a voda, i přesto spolu vycházíme díky jednoduchému triku. Vyzkoušejte jej také

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Muz zena odjizdi
Zdroj: Shutterstock

V očích někoho dalšího by manželství Zdeňka a Lucie mohlo vypadat zvláštně. Manželé jsou spolu třináct let a jen ti nejzasvěcenější vědí, jak to mezi sebou doopravdy mají. Inu jen se zamyslete, v kolika manželstvích si od sebe partneři musí pravidelně odpočinout, aby spolu vůbec dokázali být?

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře, který nám jej zaslal pomocí e-mailu. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

A přesně takhle to Zdeněk a Lucie mají. Lucie se vždycky čas od času sebere a na několik dní odjede. Podle Zdeňka, od kterého jsme dostali e-mail, je to tak lepší.

Jsme jako oheň a voda

Hned v úvodu svého e-mailu Zdeněk sebe a svoji ženu Lucii popsal jako oheň a vodu. Vzájemně spolu dokážou fungovat, ale jinak je každý z nich samostatný živel.

„Těžko se to vysvětluje,“ zamyslí se Zdeněk a pak dodá, že on i jeho žena jsou oba dva dost výrazné povahy. Dokonce přiznal, že se kolikrát diví, jak se zrovna oni dva mohli dát dohromady.

Seznámili se před patnácti lety a po dvou letech se vzali. Kdo Zdeňka a Lucii opravdu dobře zná, ten nad jejich společným soužitím jistě musel kroutit hlavou.

Spolu jsme silnější, ale jinak každý hrajeme sám za sebe

„Já i moje žena jsme oba dva dost paličatí, umanutí a máme rádi, když je po našem,“ pokračuje Zdeněk. „Společně dokážeme být silnější, ale jinak každý kopeme sám za sebe,“ dodává.

Zdeněk uznává, že by se mohlo kdekomu zdát nevhodné, aby spolu byli. Hrdě proto napsal, že svoji ženu z celého srdce miluje a je si jistý, že stejné, ne-li dokonce ještě silnější city chová i jeho žena k němu.

„Lucie je nejdůležitější člověk v mém životě,“ pokračuje. „Přesto jsem rád, když se vždycky čas od času sebere a na několik dní vypadne z baráku. Je to tak lepší pro nás oba,“ vysvětluje.

Musíme upustit páru a společně to nejde

Zdeněk nezapomněl vysvětlit, kam jeho žena vždycky tu a tam odjede. Je to pokaždé jen na pár dní, ale oba dva to nutně potřebují.

„Vždycky odjede třeba na víkend, maximálně na tři dny. Rozhodne se tak ve chvíli, kdy oba dva cítíme, že mezi námi roste napětí,“ popisuje Zdeněk.

Podle Zdeňka je to tak lepší, předchází tak hádkám. Oba dva si vzájemně odpočinou, upustí páru, a když se Lucie vrátí, je mezi nimi čistý vzduch.

Okolí to nechápe

„Naši přátelé nad tím kroutí hlavou,“ netají se Zdeněk. „Dokonce padla i otázka, proč spolu tedy vůbec jsme, když se nedokážeme vzájemně vystát, ale tak to není,“ dodává.

Ačkoli si Zdeněk uvědomuje, že to v očích někoho jiného může vypadat zvláštně, jemu a Lucii to tak vyhovuje. A nic na tom měnit nechtějí.

Autor: Natálie Kabourková


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články