Zdeněk (37): Kvůli koronaviru jsem si sehnal ještě brigádu mimo svůj obor. Kamarádům jsem pro smích

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz svaly
muz svaly

Koronavirová situace nás poslední dny ovlivňuje všechny v mnoha ohledech. I sedmatřicetiletý Zdeněk se musel v jistých směrech přizpůsobil, aby nějakým způsobem dokázal uživit rodinu. Jenomže jeho kamarádi se mu dnes smějí za to, že si kvůli penězům sehnal ještě zvláštní přivýdělek.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře, který nám jej zaslal pomocí e-mailu. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

„Pracuji jako finanční analytik v jedné firmě. Jenomže poté, co nám bylo oznámeno, že máme pracovat z domu, jsem přišel o velkou část své práce, a tím pádem se mi snížil i plat. Mám manželku na mateřské dovolené a tři děti.

Splácíme hypotéku, a tak jsem se rozhodl sehnat si ještě brigádu, kterou bych mohl dělat z domu a která by mi hodila nějakou tu korunu,“ píše čtenář v e-mailu.

Odborně se tomu říká správce chatu, dělám ale něco trochu jiného

Ve své pracovní smlouvě má Zdeněk napsáno, že vykonává funkci správce chatu. Ve skutečnosti je jeho úkolem psát si pod nejrůznějšími jmény a přezdívkami s lidmi, kteří navštíví erotický chat.

„Není to ani tak seznamka, jako spíše povyražení, pobavení. Píší mi různí lidé, někteří si chtějí jenom popovídat, jiní požadují flirtování, s některými se pouštím do poměrně intimních debat,“ vysvětluje Zdeněk.

„Nikdo nikomu neposílá žádné fotky, jména si nesdělujeme, komunikujeme pod přezdívkami. Vlastně jenom odepisuji na to, co si zákazník přeje, aniž bych se s ním později musel někde vidět. S mnohými si navíc píšu jen jednou a už se mi neozvou. Stejně jako já funguje na chatu dalších asi deset zaměstnanců.“

Kamarádi se mi smějí, dokonce si myslí, že podvádím svou manželku

Zdeněk se několikrát snažil všem kolem sebe vysvětlit, proč si práci našel a co přesně dělá. Jenomže vše, co jeho přátelé vidí, je erotický chat. „Někteří se mě ptali, zda se s lidmi ze seznamky scházím, jestli jim plním i v reálu jejich požadavky,“ svěřuje se čtenář.

Podle jeho slov ho polovina přátel odsoudila a ostatní si z něho dělají legraci. Málokdo si nechá vysvětlit, o co skutečně jde. A on lituje, že se vůbec někomu svěřil. „Moje žena je snad jediná, kdo mě chápe. Jsem rád, že alespoň ona to bere tak, jak to je,“ dodává.

Zdeněk je i tak za dočasnou práci rád. Peníze z ní totiž může použít na splácení hypotéky, díky tomu mu výplata z jeho původní práce stačí na to, aby zabezpečil rodinu, a ještě občas dětem koupil nějaký ten dárek.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články